Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > W Gorzowie Wlkp. mają aspiracje, czy znajdą też pieniądze?

W Gorzowie Wlkp. mają aspiracje, czy znajdą też pieniądze?

fot. archiwum

Rok 2010, to rok zmian w drużynie Rajbud GTPS Gorzów. Zmiana trenera wyszła na dobre, a wysokie miejsce w tabeli, daje nadzieję na awans do PlusLigi. Czy jednak strona organizacyjna w Gorzowie Wlkp. nadąży za ewentualnym sukcesem sportowym?

Jeszcze przed zakończeniem ubiegłego sezonu, zarząd zadecydował o zwolnieniu ówczesnego trenera Sławomira Gerymskiego. Nowym szkoleniowcem gorzowian został Andrzej Stanulewicz. Dzięki niemu GTPS awansował do fazy finałowej Pucharu Polski, a także, obecnie zajmuje 4 miejsce w tabeli I ligi. Gdy okienko transferowe zostało otwarte, kontrakty przedłużyło 8 zawodników: Konrad Woroniecki, Łukasz Wroński, Paweł Kupisz, Adrian Hunek, Krzysztof Grzesiowski, Michał Stępień, Bartosz Mischke i Marcin Olichwer. Zatrudnieni zostali także Maciej Kordysz i Paweł Maciejewicz, którzy posiadając doświadczenie ekstraklasowe mieli prowadzić drużynę do zwycięstwa w meczach ligowych, a także w spotkaniach pucharowych. Umowy podpisali również libero Krystian Pachliński, a także Daniel Mróz.

Rajbud GTPS Gorzów w obecnym sezonie bardzo dobrze sobie radzi. Mając jedno zaległe spotkanie zajmuje 4 miejsce w tabeli. Gorzowianie wygrali 11 z 13 spotkań rozegranych do tej pory. Na wyjeździe polegli jedynie w Bielsku Białej. Czy można nazywać ich mistrzami tie-breaków?  Jest to bardzo dobre określenie, gdyż gorzowscy siatkarze wygrywają pięć z sześciu spotkań, które kończą się w piątym secie. – Mamy aspiracje, żeby wejść do PlusLigi. Marzenia są i stają się realne. Największym problemem mogą być finanse, ponieważ nie wiemy, w jakim stopniu w budżecie miasta została uwzględniona siatkówka – powiedział Grzegorz Drwięga, prezes Rajbud GTPS.

Uważam tę część sezonu za bardzo udaną. Powinniśmy być zadowoleni z dobrego miejsca w lidze i z naszej sytuacji w Pucharze Polski. Większość meczy została wygrana po dobrej grze – podkreśla Andrzej Stanulewicz, trener Rajbud GTPS.Zabawa w siatkarską ekstraklasę kosztuje co najmniej trzy razy więcej, niż GTPS przeznacza obecnie na grę w pierwszej lidze. Zajmujący obecnie ostatnią pozycję w tabeli PlusLigi Indykpol AZS UWM Olsztyn ma budżet na poziomie 4 mln zł (w tym ok. 500 tys. miejskiej dotacji). Utrzymanie Jastrzębskiego Węgla, który w lidze jest ósmy, kosztuje 6 mln zł (od samorządu Jastrzębia klub dostaje jedynie 120 tys. zł). Co ciekawe, w Jastrzębiu utrzymują, że w PlusLidze jest siedem drużyn, które mają jeszcze większy budżet!

Skąd wziąć takie pieniądze w Gorzowie, gdzie siatkarscy włodarze spalili już ponoć kilka finansowych mostów? Czy da się wyszukać możnego sponsora w kraju, grając w szkolnej hali urody wątpliwej? Nie można też zapominać, że samo wykupienie udziałów w PlusLidze po awansie kosztuje 100 tys. zł. I te pieniądze trzeba mieć już w czerwcu, chwilę po zakończeniu rozgrywek ligowych. Nie można też zalegać z wypłatami dla zawodników. A do tej pory praktyka była mniej więcej taka, że w połowie roku kasa GTPS świeciła pustkami. A kwietniowe wypłaty siatkarze znajdowali na swoich kontach dopiero przed rozpoczęciem nowego sezonu, po wakacjach…

Czy Gorzów naprawdę chce awansować do PlusLigi i tam zaistnieć, czy ma na to plan? Nie ma i "jakoś to będzie". Czy wejdzie do PlusLigi tylko po to, aby potem spróbować sprzedać swoje miejsce w elicie?

Tymczasem pierwszoligowi siatkarze GTPS-u Gorzów przebywają na świątecznych urlopach. Do treningów podopieczni trenera Andrzeja Stanulewicza powrócą 2 stycznia. Klub już myśli o pucharowym spotkaniu ze Skrą Bełchatów.

Początek nowego roku dla gorzowskich siatkarzy będzie bardzo męczący. 8 stycznia zawodnicy GTPS we własnej hali zagrają ligowy pojedynek z Pekpolem Ostrołęka. 12 stycznia podopieczni trenera Andrzeja Stanulewicza muszą rozegrać zaległy mecz w Będzinie z miejscowym MKS-em. 15 stycznia GTPS zagra z SMS-em Spała. Wielkie święto szykuje się 20 stycznia, tego dnia siatkarze GTPS w Pucharze Polski zagrają z wielką Skrą Bełchatów. Jak powiedział wiceprezes Zenon Michałowski, klub szuka autokaru dla kibiców, którzy będą chcieli pojechać do Warszawy na mecz ze Skrą. Szczegóły mają być znane na początku nowego roku.

źródło: gazeta.pl, gorzow24.pl, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved