Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Peter Blangé zwolniony, Holendrzy szukają selekcjonera

Peter Blangé zwolniony, Holendrzy szukają selekcjonera

fot. archiwum

Peter Blangé nie jest już selekcjonerem reprezentacji Holandii. Federacja holenderska z uwagi na ostatnie słabe wyniki zespołu, niezadowolona z pracy Blangé, rozwiązała kontrakt ze szkoleniowcem i rozpoczęła poszukiwania nowego selekcjonera.

Peter Blangé przejął reprezentację Holandii w 2006 z zadaniem przywrócenia jej świetności z początku lat 90-tych. Absencja na ostatnich mistrzostwach świata i przegrane baraże z Estonią o udział w przyszłorocznych mistrzostwach Europy przelały jednak falę goryczy i niezadowolenia w holenderskim związku. Działacze rozwiązali kontrakt ze szkoleniowcem i rozpoczęli poszukiwania nowego selekcjonera.

Nowy trener ma skupić się na przygotowaniach do igrzysk olimpijskich. W przyszłym roku Holendrów zabraknie w Lidze Światowej i będą uczestniczyli w rozgrywkach Ligi Europejskiej. Długofalowy plan rozwoju przewiduje powrót Holandii do LŚ, udział w IO w Londynie, a także dobry występ w kolejnych mistrzostwach świata, które w 2014 roku odbędą się w Polsce. Holendrzy myślą już także o IO 2016 w Rio de Janeiro. – Potencjał naszej reprezentacji i młodzieży jest ogromny. Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie programu odbudowy naszej reprezentacji narodowej, który ma przywrócić jej miejsce w światowej siatkówce, które kiedyś zajmowaliśmy. Nasze miejsce jest w światowej czołówce, to wymaga jednak czasu – stwierdził dyrektor techniczny holenderskiej federacji, Bert Goedkoop. Działacze nie chcą pochopnie wybierać nowego sztabu szkoleniowego i nie zdradzają jeszcze żadnych nazwisk.

Jestem dumny z tego, że mogłem pracować z ta reprezentacją w ostatnich latach, chociaż to oczywiście ja jestem odpowiedzialny za jej słabe wyniki. Przykro mi, że nie mogłem dokończyć tej pracy, ale federacja podjęła decyzję o wdrożeniu nowego planu dla reprezentacji i zgodziliśmy się na rozwiązanie kontraktu – przyznał Peter Blangé.Najlepsze czasy dla holenderskiej siatkówki przypadały na lata 90-te. W 1996 roku "pomarańczowi" zostali mistrzami olimpijskimi w Atlancie, cztery lata wcześniej w Barcelonie zdobyli srebrne medale. Co ciekawe, w obu tych sukcesach Peter Blangé uczestniczył jako zawodnik. W 1994 roku Holendrzy zdobyli srebrne medale mistrzostw świata w Grecji, a trzy lata później zostali mistrzami Europy.

źródło: inf. własna, nevobo.nl, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved