Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Grzyb: Musimy wyeliminować te przestoje

Wojciech Grzyb: Musimy wyeliminować te przestoje

fot. archiwum

- Jest trochę niedosyt po tej porażce, bo wiemy, że potrafimy wygrywać ze Skrą. Dzisiaj się nie udało - mówił po porażce w Bełchatowie środkowy Resovii Rzeszów, Wojciech Grzyb. - Uważam, że była tu możliwość zdobycia co najmniej jednego punktu.

Siatkarze Resovii Rzeszów przegrali ostatni swój mecz w 2010 roku. W zaległym spotkaniu 12. kolejki PlusLigi ulegli 1:3 w Bełchatowie Skrze, tej samej, którą w tym roku pokonali w I rundzie fazy zasadniczej. – Jest to trochę przykre, bo te trzy pierwsze sety graliśmy dobrze przeciwko Skrze i prowadziliśmy wyrównaną walkę. W pierwszym secie to Mariusz Wlazły zrobił różnicę i nas pokonali. W drugim sporo nerwowości się wkradło w nasza grę i Skra to wykorzystała i wypunktowała nas w końcówce. Uważam, że była tu możliwość zdobycia co najmniej jednego punktu. Niestety przegraliśmy i nie zdobyliśmy żadnego punktu. Jest trochę niedosyt po tej porażce, bo wiemy, że potrafimy wygrywać ze Skrą. Dzisiaj się nie udało – mówił po meczu Wojciech Grzyb.

Resovia choć gra dobrze, to jednak wciąż oczekiwania wobec tego zespołu są większe. Drużynie Ljubo Travicy brakuje czegoś, co pozwoliłoby jej walczyć z najlepszymi za każdym razem jak równy z równym i zagrozić Skrze w jej marszu po kolejną mistrzowską koronę. – Gdybyśmy wyeliminowali te momenty, w których tracimy po kilka punktów w jednym ustawieniu, szczególnie w końcówce, to może byśmy nie błyszczeli, ale byśmy wygrywali. Musimy po prostu wyeliminować te przestoje i wtedy będzie wszystko dobrze – twierdzi środkowy rzeszowskiej drużyny.

Jednym z zawodników, do których można mieć najmniej pretensji jest Wojciech Grzyb. – Ubiegły sezon skończył się na przyzwoitym trzecim miejscu, może troszeczkę poniżej oczekiwań – przyznaje zawodnik Resovii. – Ten sezon zaczął się obiecująco. Gramy dobrze, ja ze swojej postawy jestem zadowolony. Chciałbym, żeby taka forma utrzymała się też w nadchodzącym roku i chciałbym razem z Resovią osiągnąć zamierzone cele, wtedy będę bardzo szczęśliwy.źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved