Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Sparta Warszawa wygrała turniej w Aleksandrowie Łódzkim

Sparta Warszawa wygrała turniej w Aleksandrowie Łódzkim

fot. archiwum

Siatkarki Sparty Warszawa wyprzedziły lepszym bilansem małych punktów drugoligową Jedynkę w turnieju towarzyskim rozegranym w Aleksandrowie Łódzkim. Tyle samo punktów, lecz gorszy bilans setów miał również AZS KSZO Ostrowiec Św.

W pierwszym dniu rozgrywanego w Aleksandrowie Łódzkim turnieju towarzyskiego miejscowa Jedynka odniosła dwa zwycięstwa. W pokonanym polu pozostawiła najpierw pierwszoligową Spartę Warszawa, wygrywając 3:1, by następnie rozprawić się 3:0 z Płomieniem Sosnowiec, drużyną z czołówki śląskiej grupy II ligi. W obu spotkaniach wyższość gospodyń nie podlegała dyskusji, a trener Aleksander Klimczyk, traktując mecze przede wszystkim szkoleniowo, skorzystał ze wszystkich swoich podopiecznych.

Drugiego dnia w meczu rozstrzygającym o zwycięstwie w turnieju AZS KSZO pokonało Jedynkę 3:1. Taki wynik spowodował, ze zwycięstwo w turnieju zgarnęła… warszawska Sparta. Po meczu ostrowczanie sporo pretensji mieli do arbitrów. – Sędziowie wiedzieli, że jeśli wygramy 3:0, zwyciężymy też w całym turnieju. To co wyprawiał stolik w trzecim secie nie mieści się w głowie. Nie podając przyczyn zabrano nam m.in. dwa punkty z zagrywki – opowiada Władysław Mazur.Może to mało sportowe, ale jest jakaś mała satysfakcja, że mimo tych wszystkich kombinacji, w jakby nie patrzeć przecież towarzyskim turnieju, gospodarzom nie udało się wygrać – dodaje na łamach Gazety Wyborczej.

Bez zwycięstwa, zaledwie z jednym wygranym setem, zakończyła turniej drużyna drugoligowego Płomienia Sosnowiec. – To było zderzenie z innym, siatkarskim światem – stwierdził trener Płomienia, Piotr Augustyn. Co tu dużo mówić, dostaliśmy łomot i dziewczyny trochę spuściły głowy. Mój zespół i pozostałe dzieliła przepaść, moje zawodniczki były trochę wystraszone, ale uważam, że było to dobre przetarcie przed walką o awans i moje siatkarki mogły zobaczyć, ile im brakuje do siatkarek pierwszoligowych. Momentami prowadziliśmy wyrównaną walkę z zespołami z Ostrowca i Warszawy, ale jak zwykle u nas szwankowało przyjęcie, spowodowane silną i taktyczną zagrywką rywalek, a tak doświadczone rutyniary z ekstraklasową przeszłością nie wybaczają błędów i zafundowały nam niezłego łupnia. To była dla nas dobra lekcja i na pewno w przyszłości zaprocentuje – dodał optymistycznie Augustyn.MVP zawodów wybrana została Aleksandra Król z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Najlepszymi zawodniczkami w poszczególnych ekipach wybrano:
Karolinę Polak w Sparcie Warszawa
Dominikę Zajkowską w Płomieniu Sosnowiec
Annę Związek w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Karolinę Michalkiewicz w Jedynce Aleksandrów Łódzki

Wyniki turnieju:

Jedynka Aleksandrów Łódzki – Sparta Warszawa 3:1
(28:26, 25:19, 19:25, 25:18)
Płomień Sosnowiec – AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:3
(12:25, 21:25, 25:23, 15:25)
Sparta Warszawa – AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1
(17:25, 25:15, 25:19, 25:19)
Jedynka Aleksandrów Łódzki – Płomień Sosnowiec 3:0
(25:13, 25:22, 25:14)
Sparta Warszawa – Płomień Sosnowiec 3:0
AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Jedynka Aleksandrów Łódzki 3:1
(25:20, 25:20, 22:25, 25:21)

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. Sparta Warszawa         3 6 pkt. 7:4
2. Jedynka Aleksandrów Łódzki    3 6 pkt. 7:4
3. AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3 6 pkt. 7:5
4. Płomień Sosnowiec        3 0 pkt. 1:9

źródło: gazeta.pl, sportowezaglebie.pl, uksjedynka.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, II liga kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved