Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Andrzejewski: Cały czas walczymy o „szóstkę”

Krzysztof Andrzejewski: Cały czas walczymy o „szóstkę”

fot. archiwum

Do Warszawy Delecta pojechała po cenne ligowe punkty, wróciła jednak z niczym, bo gospodarze nie pozwolili jej na wygranie nawet seta. - W każdym secie mogliśmy pokusić się o zwycięstwo, ale w końcówkach to oni byli lepsi - mówi Krzysztof Andrzejewski.

Początek pierwszego seta wypadł obiecująco. Kilka skutecznych ataków Grzegorza Szymańskiego sprawiło, że bydgoszczanie objęli trzypunktowe prowadzenie. Nie cieszyli się nim jednak zbyt długo. – W pierwszym secie mieli przewagę w postaci Michała Kubiaka, który popisał się świetną serią na zagrywce i w zasadzie to było kluczowe – ocenił tę partię bydgoski libero. – W kolejnych setach myślę, że też relacja zagrywka-przyjęcie, ale nie tylko, bo tak naprawdę gdyby to podsumować, to w każdym elemencie oni po prostu byli od nas lepsi. Trudno się z tym nie zgodzić. Patrząc w statystyki bez problemu można wychwycić jak dużo różniło obie drużyny. Bydgoszczanie przede wszystkim zawodzili w ataku, nie kończąc swoich akcji często na pojedynczym bloku. Co jeszcze mogło być przyczyną porażki? – Nie wykorzystywaliśmy naszych kontrataków, a sporo broniliśmy. Oni z kolei też sporo bronili, ale różnica tkwiła w tym, że wykorzystywali te kontry. Także wygrał dzisiaj zespół lepszy – uważa Krzysztof Andrzejewski. Delecta oddała także przeciwnikowi wiele punktów po błędach własnych. Tylko w zagrywce popełniła ich 14, zdobywając bezpośrednio jednego asa serwisowego. Gospodarze popełnili w tym elemencie taką samą ilość błędów, jednak zdobyli aż sześć punktów po swoich serwisach.

Bydgoszczanom najbardziej żal jednak drugiego seta. Podopieczni Waldemara Wspaniałego przez większą jego część utrzymywali dwupunktową przewagę. Takową mieli również w samej jego końcówce (21:19), jednak nie zdołali doprowadzić tej partii zwycięsko do końca. Czy ta odsłona była kluczową? – Trudno powiedzieć. Myślę, że w każdym secie można sobie pluć w brodę – stwierdził libero bydgoskiej drużyny. – W pierwszym secie też zaczęliśmy bardzo dobrze, bodajże 5:2, a potem wszedł Michał Kubiak na zagrywkę. W drugiej partii prowadziliśmy i również przegraliśmy. No i ten trzeci też, niby na styk, chyba do stanu 21:20, no i potem przegrywamy. Nie sposób nie zgodzić się z takową opinią. Po raz kolejny bowiem wróciła do naszej drużyny niemoc w końcówkach. Wielokrotnie pokazywaliśmy, że potrafimy nerwowe sytuacje rozstrzygnąć na swoją korzyść. Tego jednak zabrakło w starciu z Politechniką. – W każdym secie mogliśmy się pokusić o zwycięstwo, ale w tym końcówkach jednak oni byli lepsi – uważa Andrzejewski.

Mimo porażki w Warszawie, Delecta wciąż utrzymuje szóstce miejsce. Pozostałe wyniki czternastej kolejki na pewno nie zaszkodziły bydgoszczanom. Przede wszystkim kolejne punkty stracił Jastrzębski Węgiel, który wydaje się być najgroźniejszym rywalem Delecty. – Mam taką zasadę, że nie oglądam się na innych i nie interesuje mnie, czy np. Jastrzębie przegrało czy wygrało, bo gdybyśmy my wygrali to nie musimy się oglądać na pozostałych – twierdzi Andrzejewski.Wydaje się, że takie podejście do stanu rzeczy jest jak najbardziej słuszne, jednak kibice coraz częściej zabierają się za przeliczanie punktów, by przewidzieć, co może się jeszcze wydarzyć. Do końca rundy zasadniczej pozostały bowiem już tylko cztery kolejki, a przed bydgoskim zespołem wymagający przeciwnicy. – Jeżeli będziemy dobrze grać i zasłużmy na tę szóstkę na boisku, to będziemy ją mieć. Cały czas o nią walczymy. Jestem dobrej myśli, bo pomimo tego, że dzisiaj przegraliśmy to jednak ostatnio ta nasza forma zwyżkuje – uważa libero Delecty, który jednak zdaje sobie sprawę z tego, że w spotkaniu z warszawską Politechniką wypadli dość słabo. – Oczywiście w tym meczu zagraliśmy trochę słabiej, ale myślę, że utrzymamy taki pozytywny trend, bo na treningach to fajnie wygląda i mam nadzieję, że tak będzie do końca sezonu – kończy z optymizmem w głosie Krzysztof Andrzejewski.

źródło: delectabydgoszcz.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved