Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Kadetki Gwardii najlepsze na turnieju w Luboniu

Kadetki Gwardii najlepsze na turnieju w Luboniu

fot. archiwum

Kadetki Gwardii Wrocław wygrały silnie obsadzony IV Turniej Sylwestrowy o Puchar Burmistrza Lubonia. Wrocławianki w finale pokonały zwycięzcę z zeszłego roku - UKS Środę Wielkopolską. Kolejne miejsca zajęły kadry A i B woj. wielkopolskiego.

Zanim zawodniczki Gwardii Wrocław mogły cieszyć się ze zwycięstwa w Turnieju Sylwestrowym, wcześniej rozegrano spotkania ćwierćfinałowe. W grupie CA doszło do niespodzianki, bowiem UKS Środa Wielkopolska pokonała naszpikowaną najlepszymi zawodnikami w Wielkopolsce Kadrę B. Do półfinału awansowały jednak oba zespoły, bo pokonały Spartę Złotów.

W drugiej grupie zespołów walczących o miejsca 1-6 wszystkie zespoły odniosły jedno zwycięstwo. Kadra A Wielkopolski, MKS MOS Turek i Gwardia Wrocław zgromadziły po dwa punkty. Lepszym stosunkiem setów do półfinałów awansowały jednak Gwardia i Kadra A.

W grupach zespołów walczących o miejsca 7-12 najlepsze okazały się Pałac Bydgoszcz i FKS Poznań. Pałac pokonał ZSMS Poznań i przegrał z Osiemnastką Szczecin. ZSMS pokonał jednak Osiemnastkę i końcowej klasyfikacji decydował bezpośredni pojedynek pomiędzy Pałacem i ZSMS. W tym meczu grupowym lepszy okazał się Pałac i on został sklasyfikowany na ósmej pozycji. Lepszy stosunek setów miał FKS Poznań, którego postawa była miłym zaskoczeniem dla organizatorów. Przechodzący problemy kadrowe i kryzys formy w ostatnim czasie zespół, w drugim dniu zawodów nie przegrał seta i pewnie pokonał UKŻPS Kościan i Barycz Janków Przygodzki. Siódme miejsce, na którym sklasyfikowane zostały podopieczne trenera Marka Blaszki, to najlepszy wynik zawodniczek FKS w historii Turniejów Sylwestrowych. Nie wynik cieszył jednak najbardziej organizatorów, a bardzo dobra gra zawodniczek, które bez kompleksów podeszły do spotkań z wyżej notowanymi rywalkami.

W spotkaniach półfinałowych doszło do kolejnych niespodzianek. UKS Środa Wielkopolska i Gwardia Wrocław pokonały Kadry Wielkopolski i tym samym mieliśmy powtórkę z finału III edycji Turnieju Sylwestrowego. 

Finał Turnieju Sylwestrowego był ozdobą wszystkich dotychczasowych spotkań. Zmęczone zawodniczki Gwardii i UKS Środy Wielkopolskiej rozegrały bardzo dobre spotkanie i potwierdziły, że zasłużenie awansowały do finału turnieju. Pierwszy łatwo wygrany set przez UKS Środę mógł pozwalać przypuszczać, że podobnie jak rok temu, zwycięstwo przypadnie środziankom. W drugim secie Gwardia pokazała jednak pełnię swoich umiejętności i wygrała do 21. W tie breaku lepsze również okazały się wrocławianki i to one odebrały nagrody z rąk prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej Marka Bykowskiego i burmistrza Lubonia Dariusza Szmyta.

Najlepszą zawodniczką turnieju uznana została Michalina Błaszczyk z Gwardii Wrocław. MVP turnieju otrzymała statuetkę, oryginalną koszulkę Aluprofu Bielsko-Biała z autografami wszystkich zawodniczek, odtwarzacz DVD z monitorem oraz torbę marki Erima. Najlepiej atakującą została Julia Twardowska (UKS Środa Wielkopolska), rozgrywającą Małgorzata Jóźwiak (UKS Środa Wielkopolska), a libero Magdalena Stasiak z Gwardii Wrocław. Wszystkie zawodniczki otrzymały statuetki, boomboxy i torby marki Erima. Najmłodszą zawodniczką turnieju była Sandra Banach z Baryczy Janków Przygodzki. Zawodnika otrzymała puchar i gadżety Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na zakończenie wylosowano również nagrodę dla jednej spośród wszystkich uczestniczek turnieju. Szczęście w losowaniu uśmiechnęło się do Dagmary Tracz z Gwardii Wrocław, która w nagrodę otrzymała odtwarzacz MP4.

Zestaw nagród otrzymali również trenerzy wszystkich ekip i sędziowie. Pamiątkowe koszulki wręczono zaproszonym gościom – burmistrzowi Lubonia Dariuszowi Szmytowi, prezesowi Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej Marek Bykowski, dyrektorowi Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Zbigniewowi Trawce oraz spikerowi imprezy, redaktorowi Radia Merkury Grzegorzowi Hałasikowi.

Półfinały:
UKS Środa Wlkp. – Kadra A 2:0
(25:7, 25:22)
Gwardia Wrocław – Kadra B 2:1
(25:14, 21:25, 15:12)

Finał:
UKS Środa Wlkp. – Gwardia Wrocław 1:2
(25:16, 21:25, 12:15)

O miejsca 5-6
Sparta Złotów – MKS MOS Turek 0:2
(14:25, 22:25)

Klasyfikacja końcowa:

 1. Gwardia Wrocław

2. UKS Środa Wielkopolska

3. Kadra Wielkopolski B

4. Kadra Wielkopolski A

5. MKS MOS Turek

6. Sparta Złotów

7. FKS Poznań

8. Pałac Bydgoszcz

9. ZSMS Poznań

10. Barycz Janków Przygodzki

11. Osiemnastka Szczecin

12. UKŻPS Kościan

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved