Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Jolanta Studzienna: Był to najlepszy rok pod względem sportowym

Jolanta Studzienna: Był to najlepszy rok pod względem sportowym

fot. archiwum

Drużyna BKS Aluprof Bielsko-Biała wywiozła z Bydgoszczy bardzo cenne trzy punkty. - Są w życiu rzeczy ważne i ważniejsze - mówi Jolanta Studzienna, która opowiada o meczu z bydgoszczankami, własnej karierze oraz podsumowuje rok 2010.

Gratuluję wygranej z Centrostalem. Co miało największy wpływ na zwycięstw w tym spotkaniu?

Jolanta Studzienna:Bardzo się cieszę, że zwycięstwa za trzy punkty, bo bydgoski teren zawsze był dla nas niewygodny. Wygrana jest tym bardziej cenna, że w tym roku Bydgoszcz wzmocniło kilka wartościowych zawodniczek.

W waszych szeregach brakuje Anny Werblińskiej i Anny Podolec. Gdy one wrócą do gry wasza siła, szczególnie w ataku powinna wzrosnąć.

Bardzo liczymy na powrót tych zawodniczek, gdyż ich doświadczenie na pewno pomoże naszej drużynie w osiągnięciu wyznaczonych celów. Obie Anie są bardzo pozytywnymi osobami, mającymi ogromne umiejętności sportowe. Potrafią same odwrócić losy meczu, dlatego są dla nas bardzo istotnymi ogniwami.Przed obecnym sezonem w gronie pretendentów do zdobycia tytułu wymieniało się Muszyniankę, Atom i was. Jak po tych kilku meczach ocenia pani beniaminka z Sopotu? Może być to nowa siła PlusLigi Kobiet?

Uważam, że zespół z Sopotu jest bardzo przemyślanie zbudowaną ekipą. Doświadczony trener dobrał sobie mieszankę młodości i rutyny. Bardzo podoba mi się ten zespół i myślę, że jest głównym faworytem do mistrzowskiego tytułu.

Koniec roku to czas podsumowań. Jaki był ten 2010 rok dla Jolanty Studziennej?

Był to najlepszy rok pod względem sportowym, bo ukoronowany złotym medalem mistrzostw Polski. Był również szczęśliwy pod względem zdrowotnym, ponieważ pomimo poważnej kontuzji, zdążyłam wrócić do formy i razem z zespołem mogłam cieszyć się z sukcesu.

Po sześciu latach przerwy drużyna z Bielska zdobyła mistrzostwo Polski.  To chyba szczególnie udany rok dla waszych kibiców od kilku lat.

Nasi kibice są z nami na dobre i na złe. Towarzyszą nam we wszystkich meczach rozgrywanych na polskich, czy też europejskich parkietach. Dlatego duża część tego medalu im się należy. Dziękuję im wszystkim za to, że są.

Grała już pani w Grecji i na Słowacji. Nie kusi żeby jeszcze raz wyjechać i posmakować gry w innej lidze?

Są w życiu rzeczy ważne i ważniejsze. W tamtym okresie swojego grania mogłam sobie pozwolić na poznawanie nowych kultur i podróżowanie z synem po Europie. Dzisiaj Maks ma 7 lat i chodzi do szkoły. Muszę myśleć o jego potrzebach dlatego nie jest to dla mnie czas na podróżowanie.

W swojej karierze osiągnęła już pani bardzo dużo. Czuje się pani spełnioną siatkarką? Ma pani jakieś sportowe marzenie?

Jestem sportowcem i moim ciągłym marzeniem jest osiąganie najwyższych laurów. Chciałabym jeszcze wygrać jakieś znaczące spotkania w Lidze Mistrzów, oraz stanąć ponownie na najwyższym stopniu podium mistrzostw Polski.

W nadchodzącym roku chciałabym…

Życzyć wszystkim kibicom siatkówki, aby nasza drużyna dostarczyła im równie dużo radości, co w minionym.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved