Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Novotny: Powoli wracam do gry

Jakub Novotny: Powoli wracam do gry

fot. archiwum

- Mam nadzieję, że trener będzie mi dawał coraz więcej szans, chociaż zdaję sobie sprawę, że rywalizacja z takim zawodnikiem jak Mariusz Wlazły nie jest łatwa - mówi Jakub Novotny, który w meczu z Resovią wyszedł na boisko w podstawowej szóstce Skry.

To było bardzo trudne spotkanie, ponieważ to nasz drugi mecz z rzędu. Wczoraj AZS Częstochowa, dzisiaj Resovia, która ma bardzo mocną drużynę – mówił po zwycięstwie z Resovią atakujący Skry, Jakub Novotny.Chcieliśmy się zrewanżować za ten mecz w Rzeszowie, który przegraliśmy i to nam się udało. Mecz był trochę nierówny, spore znaczenie miała zagrywka. My też trochę zmieniliśmy skład, skończyło się dobrze dla nas i jest zwycięstwo.

W pierwszej rundzie fazy zasadniczej rzeszowianie pokonali na własnym terenie Skrę. – Tamten mecz poszedł w zapomnienie. Mamy taki terminarz, jest tyle spotkań, że nie ma czasu na rozpamiętywanie. Oczywiście przygotowaliśmy się taktycznie, wiedzieliśmy, że Resovia to bardzo dobry i mocny zespół i trzeba z nimi odpowiednio grać – twierdzi czeski zawodnik, który gra coraz więcej. Powrót po groźnej kontuzji nie jest jednak łatwy. – Rok temu przeszedłem przez trudną kontuzję, było mi trudno wrócić do gry na takim poziomie, na jakim znajduje się polska liga. Teraz powoli wracam i mam nadzieję, że będzie szło to wszystko w dobrym kierunku tak jak teraz. Mam nadzieję, że trener będzie mi dawał coraz więcej szans, chociaż zdaję sobie sprawę, że rywalizacja z takim zawodnikiem jak Mariusz Wlazły nie jest łatwa – przyznaje Novotny.

Czeski atakujący Skry dobrze jednak ocenia miniony rok, mając nadzieję, że kolejny będzie jeszcze lepszy. – Dla Skry Bełchatów to był bardzo dobry rok – jesteśmy mistrzami Polski, zdobyliśmy wicemistrzostwo świata w Katarze. Był również dobry dla mnie, dlatego że wróciłem do grania i gram coraz więcej. Był to tez bardzo dobry rok dla reprezentacji Czech, która zajęła 10. miejsce na mistrzostwach świata. Troszeczkę miałem żal o to, ze mnie zabrakło w tej drużynie. Reprezentacji Polski nie udało się to, co miało się udać. Życzę tej drużynie i polskiemu związkowi, żeby wybrali sobie bardzo dobrego trenera – zakończył Jakub Novotny.źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved