Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Król w Farcie, Jacobsen w Olsztynie – ostatnie transfery 2010?

Król w Farcie, Jacobsen w Olsztynie – ostatnie transfery 2010?

fot. archiwum

Do końca roku kluby PlusLigi mogą jeszcze dokonywać transferów. I korzystają z tych możliwości. Z Warszawy do zespołu Farta Kielce przejdzie Jan Król. W AZS UWM Olsztyn pojawił się nowy rozgrywający, Axel Jacobsen. Czy na tym koniec tegorocznych transferów.

Jan Król nie jest już zawodnikiem AZS Politechniki Warszawskiej. W czwartek 30. grudnia kontrakt z siatkarzem – za porozumieniem stron – został rozwiązany. Młody atakujący przejdzie do zespołu Farta Kielce.

Król barw Politechniki bronił od początku rozgrywek 2009/2010. W okresie tym na boisku spędził jednak tylko kilka minut. Najpierw był zmiennikiem doświadczonego Radosława Rybaka, a w obecnym sezonie – przy Robercie Pryglu i Oleksandrze Statsenko – nie mieścił się nawet w meczowej dwunastce. Mimo dużych ambicji nie będzie już walczył o miejsce w składzie "Inżynierów". Swoich sił spróbuje w ekipie beniaminka PlusLigi. – Dziękujemy Jankowi za poświęcenie, z jakim bronił barw naszego klubu. Dziękujemy za oddanie i każdą kroplę potu wylaną na treningach – powiedział Marcin Bańcerowski, wiceprezes Politechniki. – Życzymy mu też jak najlepiej i wierzymy, że w Kielcach otrzyma więcej szans gry. Janek, powodzenia! – dodał.

Tuż przed zamknięciem okna transferowego klub Indykpolu AZS UWM Olsztyn pozyskał nowego rozgrywającego. Jest nim Axel Jacobsen. Duńczyk argetyńskiego pochodzenia urodził się 26 lat temu i ostatni sezon reprezentował barwy Top Team Mantova Volley (Włochy).źródło: azspw.com, azsuwmolsztyn.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved