Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Itas pokonany, Cuneo z Superpucharem Włoch

Itas pokonany, Cuneo z Superpucharem Włoch

Rozpędzony Itas Diatec Trentino musiał wczoraj ostro wyhamować. W meczu o Superpuchar Włoch podopieczni trenera Stojczewa zmierzyli się z Bre Banca Lannutti Cuneo i... ulegli im gładko w trzech setach.

W pierwszej partii przewaga Cuneo ani przez chwilę nie podlegała dyskusji. Mistrzowie Włoch prowadzili od początku seta i wygrali go z przewagą pięciu oczek (25:20). Liderem zespołu był Aleksander Wołkow, który brylował w ataku i w bloku. Nikola Grbic często wykorzystywał swojego środkowego, który w całym meczu zdobył osiem punktów atakiem, trzykrotnie blokował rywali, a raz ustrzelił ich zagrywką.

Porażka w pierwszym secie podziałała na Itas niczym sole trzeźwiące. Kazijski i spółka zwarli szeregi i stanęli do walki. Mimo początkowej przewagi Cuneo, zawodnicy Radostina Stojczewa zdołali odrobić straty i wyjść na prowadzenie na drugiej przerwie technicznej (16:14). Rywale szybko jednak przejęli pałeczkę i po zaciętej końcówce wygrali drugą odsłonę 25:23.

Trzeci set ponownie przyniósł sporo emocji i miał wyrównany przebieg. W tej partii jednak zawodnikom z Trento nie udało się ani razu zbudować nawet minimalnej przewagi. Konsekwentnie grali za to, prowadzeni do zwycięstwa przez Nikolę Grbica, mistrzowie kraju, którzy zachowali zimną krew do ostatnich piłek i mogli wznieść do góry Superpuchar Włoch.

Bre Banca Lannutti Cuneo – Itas Diatec Trentino 3:0
(25:20, 25:23, 25:23)

Bre Banca Lannutti Cuneo: Wijsmans (8), Wołkow (12), Nikołow (9), Parodi (12), Mastrangelo (9), Grbic (5), Henno (libero) oraz Carletti i Patriarca
Itas Diatec Trentino: Stokr (5), Kazijski (11), Birarelli (8), Raphael (1), Juantorena (8), Leonardi (2), Bari (libero) oraz Sala (2), Sokołow (10) i Colaci

źródło: inf. własna, volleyball.it