Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Anita Kwiatkowska: Musimy sobie pomagać i się uzupełniać

Anita Kwiatkowska: Musimy sobie pomagać i się uzupełniać

fot. archiwum

Drużyna Stali Mielec w obecnym sezonie odniosła dwa zwycięstwa i poniosła tyle samo porażek. - Mamy nowy zespół i po każdym meczu wyciągamy wnioski i pracujemy nad tym, co zawiodło - mówi Anita Kwiatkowska.

Za nami cztery mecze obecnego sezonu PlusLigi Kobiet w wykonaniu Stali. Jesteście zadowolone z formy, w jakiej się znajdujecie?

Anita Kwiatkowska – Na cztery rozegrane spotkania, w dwóch zdobyłyśmy komplet punktów, dlatego jesteśmy zadowolone z formy jaką prezentujemy. Natomiast pozostaje niedosyt z meczu rozegranego z Centrostalem Bydgoszcz. Mogłyśmy w tym spotkaniu urwać jakieś punkty, za dużo wkradło się naszych błędów i brak konsekwencji w naszych poczynaniach złożył się na zerowy dorobek punktowy.

Jakie są mankamenty w waszej grze? Nad czym najbardziej pracujecie na treningach?– Mamy nowy zespół i po każdym meczu wyciągamy wnioski i pracujemy nad tym, co zawiodło. Na razie robimy dość dużo błędów własnych i na to zwracamy na treningach szczególną uwagę. W meczu z Bydgoszczą do tego nie popisałyśmy się w przyjęciu i zagrywce, więc pewnie nad tym będziemy pracować.

W poprzednich sezonach ekipa Stali zazwyczaj znajdowała się w dolnych rejonach tabeli. W tym roku będzie inaczej? Jakie są oczekiwania?

– Czas pokaże, na którym miejscu będziemy się znajdować na koniec ligi. W planach mamy, żeby po rundzie zasadniczej być w ósemce i grać w fazie play-off. Wiadomo, że play-offy rządzą się swoimi prawami, więc może być różnie.

Siłą drużyny z Mielca wydaje być się wyrównany skład. Każda zawodniczka wchodząca z ławki może wnieść coś do gry.

– Dokładnie tak. Mamy jedenastkę i w ciągu całego sezonu na pewno każda będzie potrzebna i musimy sobie nawzajem pomagać i się uzupełniać, gdy komuś coś nie będzie szło. Siatkówka to gra zespołowa, a zwycięstwa czy też porażki zależą od postawy całego zespołu.

Czeka was teraz długa przerwa. Co musicie zrobić, aby nie wypaść z rytmu meczowego? Macie jakiś specjalny cykl przygotowań?

– Czeka nas długa przerwa w meczach, ale nie w treningach. W okresie miedzy świętami a sylwestrem trenujemy wspólnie w Mielcu. Rozjeżdżamy się tylko by świętować Nowy Rok, zaraz potem wracamy szykować się do kolejnych spotkań PlusLigi Kobiet.

Przed nami Sylwester. Jak Nowy Rok przywita Anita Kwiatkowska?

Nowy Rok przywitam w Pile wspólnie z mężem w gronie najbliższych znajomych.

Czego życzyć pani w nadchodzącym roku?

Przede wszystkim zdrowia, a sportowo by nasz zespół nadal wygrywał i zdobywał jak najwięcej punktów

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved