Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Top Volley: Wygrana Trefla na koniec, Voléro Zürich triumfatorem

Top Volley: Wygrana Trefla na koniec, Voléro Zürich triumfatorem

Siatkarki Atomu Trefla Sopot pokonały w ostatnim swoim występie w Bazylei brazylijski zespół Volei Futuro 3:0. Brazylijki już wcześniej zapewniły sobie awans do finału, w którym zmierzyły się z Voléro Zürich, ostatecznie przegrywając w tie-breaku.

W ostatnim swoim meczu w turnieju Top Volley International w Bazylei siatkarki Atomu Trefla Sopot zmierzyły się z Volei Futuro. Brazylijski zespół już wcześniej zapewnił sobie miejsce w dzisiejszym finale, więc w meczu z podopiecznymi Alessandro Chiappiniego mógł sobie pozwolić na odrobinę luzu. Sopocianki wykorzystały to bezwzględnie, pewnie pokonując rywalki 3:0 i kończąc swój udział w turnieju z jednym zwycięstwem i trzema porażkami na koncie.

W drugim dzisiejszym meczu Dutch All Stars grał Volero Zurich. W przypadku zwycięstwa Volero to szwajcarski zespół uzyskiwał przepustkę do finału. Gdyby zwyciężył zespół holenderski, finałowym przeciwnikiem Brazylijek byłaby drużyna Sirio Perugia. Gospodynie (turniej rozgrywany jest w Szwajcarii) wykorzystały swoją szansę i po zwycięstwie 3:1 zagrały w finale. Trefl Sopot zajął ostatecznie 4. miejsce w turnieju.

W finale spotkały się Volei Futuro i Voléro Zürich. Obydwie drużyny zakończyły fazę grupową z takim samym dorobkiem punktowym. Brazylijski tego dnia zaliczyły już jedną porażkę. Po pierwszych dwóch partiach wydawało się, że mecz z Treflem nie był tylko wypadkiem przy pracy. Wystarczy powiedzieć, że w drugim secie Szwajcarki wygrały do 13. W kolejnej partii role na boisku zupełnie się odwróciły i to Brazylijki nie dały szans rywalkom, wygrywając 25:11. W czwartej odsłonie ich przewaga nie była już tak wysoka, ale wystarczyła, aby wygrać seta. W tie-breaku górą były jednak zawodniczki Voléro Zürich, które triumfowały w meczu, a tym samym w całym turnieju.