Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Rusza VI Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii

Rusza VI Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii

fot. archiwum

W tym roku memoriałowy turniej rozgrywany jest o nietypowej dla siebie porze. Pewnie to miało wpływ na decyzję pierwszoligowców: Ślepska Suwałki, Pekpolu Ostrołęka i Jadaru Radom o wycofaniu się z gry. Obok Avii zagrają Zapadnyj Bug Brześć i KPS Siedlce.

Turniej upamiętniający tragicznie zmarłych graczy świdnickiej Avii z reguły odbywał się przed rozpoczęciem ligowych zmagań na zapleczu ekstraklasy. Tym razem organizatorzy zdecydowali się wykorzystać w tym celu świąteczno-noworoczną przerwę. W ostatniej chwili z udziału w turnieju zrezygnowały jednak kluby I-ligowe z Suwałk, Ostrołęki i Radomia. Wobec tego najgroźniejszym rywalem gospodarzy do zwycięstwa będzie piąta obecnie ekipa białoruskiej ekstraklasy Zapadnyj Bug Brześć.

Avia walczyła już z tą drużyną podczas niedawnego turnieju w Brześciu. Wówczas świdniczanie ulegli 2:3.

Liczymy na podtrzymanie formy w świątecznym okresie. Przetarcie z dobrej klasy drużyną, jaką jest na pewno Zapadnyj Bug, będzie dobrym sprawdzianem przed czekającymi nas w styczniu meczami z czołówką I ligi – mówił na łamach Dziennika Wschodniego Marian Chałas, prezes Avii.Stawkę turnieju uzupełni drugoligowy KPS Siedlce. Mecz z drugoligowcem będzie miał szczególne znaczenie dla Piotra Milewskiego, który zanim stał się podopiecznym Krzysztofa Lemieszka, reprezentował barwy kluby z Siedlec.

Program turnieju:
środa 29 stycznia
11:00 KPS Siedlce – Zapadny Bug Brześć
16:30 ASPS Avia Świdnik – KPS Siedlce
czwartek 30 stycznia
16:30 ASPS Avia Świdnik – Zapadny Bug Brześć

źródło: dziennikwschodni.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-12-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved