Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Memoriał Huberta Wagnera w Poznaniu stanął pod znakiem zapytania

Memoriał Huberta Wagnera w Poznaniu stanął pod znakiem zapytania

fot. archiwum

W przyszłym roku do Poznania zawitać miała dziewiąta edycja prestiżowego Memoriału im. Huberta Jerzego Wagnera. W siedemdziesiątą rocznicę urodzin słynnego trenera parkiet poznańskiej Areny miał gościć kilka reprezentacji w tym biało-czerwonych.

Hubert Wagner urodził się w Poznaniu, tutaj też spędził lata dzieciństwa i młodości. Powierzenie organizacji memoriału stolicy Wielkopolski byłoby więc rzeczą naturalną i uzasadnioną – tłumaczył w wywiadzie dla Głosu Wielkopolskiego Marek Bykowski, prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej. Z pewnych względów organizacja zawodów stanęła jednak pod znakiem zapytania.

– Jednym z uczestników turnieju ma być reprezentacja Czech. Nasi południowi sąsiedzi w przyszłym roku będą też współgospodarzem mistrzostw Europy. Zgłosili więc do naszego związku prośbę o zorganizowanie imprezy w przygranicznym rejonie. Z innych federacji nie mamy jeszcze takich sygnałów, ale być może też Francuzi i Rosjanie będą chcieli być bliżej aren europejskiego championatu. Trzeba pamiętać, że memoriał to próba generalna przed ME i wszyscy trenerzy kadry potraktują ją poważnie – przekonywał Bykowski.

Sprawa organizacji turnieju w 2011 roku wyraźnie się więc skomplikowała. – Mogę jednak zapewnić, że nawet jeśli przyczyny obiektywne nie pozwolą go nam przeprowadzić za pół roku w Poznaniu, to nieodwołalnie odbędzie się on tam w 2012 roku – zapewniał prezes Fundacji im. Wagnera Jerzy Mróz.Ewentualną alternatywą dla Memoriału Huberta Jerzego Wagnera mógłby być jeden z turniejów z cyklu Grand Prix siatkarek, w którym weźmie udział kadra Jerzego Matlaka. – Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu. Ostateczna decyzja w sprawie memoriału zapadnie na początku stycznia. Wtedy będzie można się zastanowić, czy warto zabiegać też o organizację innych imprez. Zresztą już kilka tygodni temu na zarządzie PZPS sugerowałem, że Poznań jest gotowy zorganizować choćby turniej World Grand Prix siatkarek. On też zawsze odbywa się w sierpniu i może się stać jakąś alternatywą dla memoriału, jeśli Czesi pokrzyżują nam szyki – zakończył Marek Bykowski.

źródło: Głos Wielkopolski, naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-12-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved