Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Maciej Fijałek: Z każdym treningiem i meczem wygląda to lepiej

Maciej Fijałek: Z każdym treningiem i meczem wygląda to lepiej

fot. archiwum

Rozgrywający Stali Nysa, podobnie jak większość jego klubowych kolegów, to nowi zawodnicy w szeregach drużyny. - Ogólna ocena jest pozytywna, zwłaszcza, że startował nowy zespół i potrzebowaliśmy czasu, aby się zgrać i znaleźć wspólny język - ocenia Maciej Fijałek.

Do ekipy prowadzonej przez Dariusza Ratajczaka dołączyło przed sezonem kilku doświadczonych graczy, którzy od razu musieli wziąć na siebie ciężar gry w wyjściowym składzie. Mimo ich dużego, boiskowego doświadczenia zespół musiał się zgrać. – To jest dla każdego rozgrywającego pewien komfort i ułatwienie, jeżeli z kolegami gra kolejny sezon. W sytuacji Stali wszyscy musieliśmy się podwójnie starać i jak najszybciej wejść w zespół. Mamy wyrównany dwunastoosobowy skład i staramy się wspierać i szukać jak najlepszych rozwiązań – mówił na łamach Nowej Trybuny Opolskiej Maciej Fijałek.

Okazało się, że pomijając kilka "wpadek" zespół radzi sobie w lidze całkiem dobrze. Obecnie zajmuje w tabeli siódmą lokatę, ale do trzeciego w stawce Jokera Piła traci zaledwie trzy "oczka" a ma o jeden rozegrany mecz mniej niż pilanie.

W połowie sezonu do drużyny dołączyli dwaj kolejni, jak się okazało wartościowi gracze. – Łukasz Karpiewski i Maciek Krzywiecki w Bielsku-Białej w najważniejszym momencie pociągnęli grę, my ich wsparliśmy i to dało upragnioną wygraną. Mam nadzieję, że to był kluczowy mecz i teraz na obcych halach będziemy prezentować się lepiej i efektywniej – chwalił nowych kolegów rozgrywający nyskiej Stali.Myślę, że naszym największym problemem jest pierwsze ustawienie. Prowadząc nawet trzema punktami, właśnie w nim tracimy przewagę i rywal odskakuje. Jeżeli to wyeliminujemy to będzie bardzo dobrze. Jeżeli dojdzie stabilizacja gry, to spokojnie stać nas na czołową „trójkę" – oceniał przyczyny nierównej gry w niektórych spotkaniach popularny "Fiki".

źródło: inf. własna, nto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-12-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved