Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TPS Rumia zagra w Dąbrowie Górniczej bez kompleksów

TPS Rumia zagra w Dąbrowie Górniczej bez kompleksów

fot. archiwum

W środę o godzinie 18:00 dąbrowianki rozegrają swoje ostatnie spotkanie w 2010 roku. Rywalem miejscowych zawodniczek będzie tegoroczny beniaminek, aktualnie dziesiąta drużyna tabeli PlusLigi Kobiet - Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia.

Dąbrowianki nie mogą zaliczyć początku sezonu do udanych. Spośród czterech dotychczasowych meczów podopieczne trenera Waldemara Kawki zdołały wygrać zaledwie jedno – inaugurujące rozgrywki z Gwardią Wrocław. Taki obrót sprawy spowodował, że Tauron MKS Dąbrowa Górnicza zajmuje dopiero 7 miejsce w klasyfikacji generalnej z zaledwie 3 punktami. Nic więc dziwnego, że morale w klubie z hali „Centrum" nie ma najwyższego poziomu. Gdzie zatem może tkwić problem, który uniemożliwia dąbrowiankom skuteczną grę? Marta Haładyn winą obarcza "brak konsekwencji oraz te przeklęte przestoje z którymi nie możemy sobie poradzić ". Z kolei trener Waldemara Kawka problemów szuka w innym aspekcie. – Brakuje pewności siebie. Mamy dość duże kłopoty i to widać – mówi. Kiedy nastąpi przełamanie złej passy dąbrowskiej drużyny? Idealna szansa nadarzy się już w najbliższą środę, gdzie Tauron MKS Dąbrowa Górnicza podejmować będzie beniaminka z Rumi. Tym bardziej, że siatkarki z dąbrowskiego klubu aż kipią sportową złością. – Mamy zdecydowanie większe ambicje i po chwili dodają: cały czas wierzymy, że już wkrótce nadejdą też te dobre chwile – twierdzą.

Beniaminek z Rumi, który rok temu fantastycznie pokonał Trefl Sopot w finale play-off I ligi kobiet przed sezonem starał się wzmocnić swoje szeregi na tyle, aby skutecznie walczyć o utrzymanie w PlusLidze Kobiet. Stąd też w składzie Sandeco Wybrzeża znajdziemy m.in. Dorotę Pykosz (poprzednio Muszynianka Muszyna), Agnieszkę Starzyk, Natalię Ziemcową (obie Pronar AZS Białystok) oraz Alicję Leszczyńską (GCB Centrostal Bydgoszcz). W pierwszych spotkaniach TPS Rumia przekonał się jednak, że realia i poziom tej ligi są bardzo wysokie. Podopieczne trenera Jerzego Skrobeckiego, które z meczu na mecz pokazują coraz lepszą siatkówkę, jak do tej pory na parkietach PLK wywalczyły zaledwie jednego seta. Pomimo tego do Dąbrowy Górniczej nie przyjeżdżają na straconej pozycji. Należy wziąć pod uwagę, że zawodniczki te nie mają nic do stracenia, dlatego przeciwko drużynie Tauronu MKS zapewne zagrają bez kompleksów.

 źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-12-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved