Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Beniaminek zapowiada walkę, będzie kolejna niespodzianka?

Beniaminek zapowiada walkę, będzie kolejna niespodzianka?

Po porażce z I-ligowym GTPS Gorzów Wlkp. i odpadnięciu z rozgrywek Pucharu Polski kielczanom pozostaje walka o jak najlepsze miejsce w PlusLidze. O kolejne punkty nie będzie jednak łatwo, najbliższym rywalem Farta będzie Resovia Rzeszów.

Obok falstartu w Pucharze Polski, wyniki Farta Kielce, jako beniaminka, w meczach ligowych nie są najgorsze. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza udowodnili już, że potrafią nawiązać walkę nawet, z teoretycznie lepszymi rywalami. Zespół z Kielc w tegorocznych rozgrywkach pokonał min. Jastrzębski Węgiel, AZS Politechnikę Warszawską, urywając punkty również ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. W ostatniej kolejce zestawienie pokonanych przez siatkarzy Farta uzupełnił AZS UWM Olsztyn, ulegając przeciwnikom na własnym terenie 0:3. Po 13. kolejkach siatkarskiej ekstraklasy Fart Kielce wyprzedza olsztynian i siatkarzy z Jastrzębia zajmując 7. pozycję. Natomiast Resovia Rzeszów plasuje się na miejscu trzecim, mając jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie z mistrzem kraju. 9 zwycięstw, 3 porażki i 25 punktów na koncie – tak wygląda dotychczasowy bilans zespołu Ljubo Travicy, na przestrzeni tego sezonu ekipę z Rzeszowa zdołali pokonać siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej, Tytana AZS Częstochowa i Delecty Bydgoszcz. W ostatniej kolejce PlusLigi, rozgrywanej jeszcze przed świętami, bez większych problemów w trzech setach brązowi medaliści zeszłorocznych rozgrywek pokonali Jastrzębski Węgiel. Obok udanych występów w meczach ligowych rzeszowianie kontynuują swoja przygodę z europejskimi pucharami – już za tydzień 5 stycznia w ramach Pucharu CEV Resovia podejmować będzie evivo Duren.

Z pewnością faworytem jutrzejszego meczu będą goście, jednak siatkarze Farta wierzą, że zadziała atut własnej hali. – Czeka nas bardzo ciężkie zadanie, ale gramy przed własną publicznością, i to nam pomoże – mówił w wywiadzie dla Gazety Wyborczej Miłosz Zniszczoł. Środkowy kielczan zaznacza przy tym, że forma siatkarzy z Rzeszowa nie jest stabilna i również Resovii zdarzają się potknięcia. – Resovia w tym sezonie zawodzi, nie prezentuje równej formy, gra falami. Traci dziwne punkty, kiedy jest faworytem. Ciężko przewidzieć wynik pojedynku, zadecyduje dyspozycja dnia – zakończył zawodnik. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza nie są tez do końca zadowoleni z dłuższej przerwy po ostatnio rozegranej kolejce. Trudno kielczanom nie przyznać racji, zespół Farta powoli wracał do swojej gry, w ostatnich dwóch kolejkach zdobywając komplet punktów, przegrywając tylko jednego seta. Jednak to właśnie w tym czasie, po udanych meczach w PlusLidze, beniaminek rozpoczął swoją, jak się później okazało nieudaną, walkę o grę w kolejnej fazie Pucharu Polski.

Resovia Rzeszów faktycznie w ostatnim czasie grała nierówno, nie unikając sporej liczby niewymuszonych błędów własnych. Jednak jak zapewnia Michał Baranowicz systematyczna praca na treningach, przyniesie pożądane efekty i gra zespołu z Podkarpacia będzie wyglądać zdecydowanie lepiej. – Pracowaliśmy głównie nad wyeliminowaniem tych błędów, które szwankowały w naszej grze w pierwszej części sezonu. Wciąż potrzebujemy jeszcze sporo pracy żeby grać lepiej jako zespół, ale myślę, że już widać efekty naszych treningów – zaznaczył zawodnik. A początek sezonu rzeszowian, w liczbach, nie wyglądał źle. Pierwsze spotkanie Resovii Rzeszów z Fartem Kielce, po czterech setach na swoją korzyść rozstrzygnęli podopieczni trenera Travicy. Wówczas do wygranej swój zespół poprowadził Gyorgy Grozer, dobywając 22 punkty i kończąc mecz z 55-procentowa skutecznością w ataku zawodnik uznany został również MVP meczu.

Czy i tym razem rzeszowianie zakończą pojedynek z trzema "oczkami" na koncie, czy może zadziała atut własnej hali, a zespół Farta sprawi swoim kibicom ostatnią w tym roku niespodziankę? Mimo, że w cieniu pojedynków lidera z wiceliderem, czy meczu Jastrzębia z ZAKSĄ, w Kielcach zapowiada się ciekawe spotkanie.