Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Top Volley: Trefl Sopot rozpoczął od dwóch przegranych tie-breaków

Top Volley: Trefl Sopot rozpoczął od dwóch przegranych tie-breaków

Z udziałem pięciu drużyn, w tym Atomu Trefla Sopot, rozpoczął się w Bazylei turniej Top Volley International. Podopieczne Allesandro Chiappiniego rozpoczęły od przegranego tie-breaku z Volero Zurrich.  Późnym wieczorem sopocianki przegrały 2:3 z Dutch All Stars.

W tym roku w turnieju Top Volley International zagra pięć zespołów, które grać będą ze sobą systemem każdy z każdym. W środę dwa najlepsze zespoły rozegrają pomiędzy sobą jeszcze spotkanie finałowe. Oprócz siatkarek Atomu Trefla Sopot w turnieju gra szwajcarskie Volero Zurrich, włoski zespół Sirio Pallavolo Perugia, holenderski Dutch All Stars bazujący na zawodniczkach Amstelveen oraz brazylijski Volei Futuro.

Turniej rozpoczął się od meczu Dutch All Stars z Perugią, w którym góra był włoski zespół. W drugim spotkaniu Trefl Sopot zmierzył się z Volero Zurrich. Szwajcarski zespół dwa razy wychodził na prowadzenie, podopieczne Allesandro Chiappiniego dwa razy wyrównywały. W tie-breaku lepsze okazały się siatkarki Volero i to one zgarnęły dwa punkty.

W kolejnym meczu Perugia zaskakująco łatwo uległa brazylijskiemu Volei Futuro w trzech setach. Późnym wieczorem siatkarki Trefla zmierzyły się z Dutch all Stars. Po dwóch przegranych setach (drugi do 28) polski zespół zerwał się jeszcze do odrabiania strat i podobnie jak w pierwszym meczu doprowadził do tie-breaka. W decydującym secie niestety znów musiał uznać wyższość rywala i szanse na występ w środowym finale ma już tylko teoretyczne. We wtorek sopocianki zmierzą się z Perugią i Volei Futuro.