Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sebastian Świderski: Duża liczba spotkań to droga donikąd

Sebastian Świderski: Duża liczba spotkań to droga donikąd

fot. archiwum

- Tak duża liczba spotkań to droga donikąd. Chłopcy zapłacą za to zdrowiem - uważa Sebastian Świderski, leczący uraz, którego doznał podczas ligowego meczu ZAKSy na Podpromiu. Nie jest to jednak pierwsza poważna kontuzja przyjmującego reprezentacji Polski.

Sebastian Świderski, który przez siedem lat występował we Włoskich klubach dostrzega różnice, pomiędzy grą nad Wisłą, a na Półwyspie Apenińskim. – U nas przez lata obowiązywała radziecka szkoła treningu. Siła, siła i jeszcze raz siła – przyznał na łamach Gazety Wyborczej.

Zawodnik, który gra co trzy dni, w międzyczasie lata samolotami, pokonuje tysiące kilometrów, czasami nie przesypia nocy, musi być pod stałą opieką lekarzy i specjalistów. A u nas specjalistów dopiero się szuka, jak coś się stanie. Klub już wcześniej powinien nawiązać kontakty z ortopedami, chirurgami, dietetykami. We Włoszech są specjaliści od nastawiania kręgosłupa, a u nas przez lata było tak, że jak zawodnika boli, to ma boleć, bo zawsze coś boli – zwraca uwagę Sebastian Świderski, który przez wiele lat był filarem Mostostatu Kędzierzyn-Koźle, by po siedmioletnim pobycie na Półwyspie Apenińskim powrócić na Opolszczyznę. Niestety, w listopadzie zerwał mięsień czworogłowy uda, co na kilka miesięcy wyłączyło go z treningów. Niewiele ponad rok wcześniej, podczas meczu reprezentacji przyjmujący również opuszczał boisko na noszach. Wtedy to doszło do zerwania ścięgna Achillesa.

Świderskiemu po kontuzjach udawało się wracać na parkiet. Wielu jego kolegom , jak chociażby Marcinowi Prusowi, czy też Rafałowi Musielakowi ta sztuka się jednak nie udawała. – Siatkarskie kontuzje już zawsze będzie się odczuwać – mówi ten ostatni.źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-12-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved