Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga turecka: Pierwsza wygrana drużyny Marcina Lubiejewskiego

Liga turecka: Pierwsza wygrana drużyny Marcina Lubiejewskiego

Za nami 11. kolejka ligi tureckiej, w której mogliśmy oglądać trzy pięciosetowe pojedynki. Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odniósł team Marcin Lubiejewski, jednak nie pozwoliło na awans w ligowej tabeli i Tofas Bursa nadal zajmuje ostatnią lokatę.

Ekipa Beşiktaş Stambuł po zaciętym, pięciosetowym pojedynku, pokonała na wyjeździe zespół M.Milli Piyango Ankara. Gospodarze byli faworytami spotkania, mimo to przyjezdni okazali się być bardzo wymagającym rywalem. Pierwsza partia została wygrana przez gospodarzy dosyć pewnie 25:19. Druga odsłona tego meczu również rozpoczęła się po myśli ekipy z Ankary. Na drugiej przerwie technicznej zespół M.Milli Piyango prowadził 16:12 i wydawało się, że partia ta padnie łupem gospodarzy, jednak drużyna ze Stambułu doprowadziła do niespodziewanego zakończenia, wygrywając 26:24. Kolejna partia to całkowita dominacja zawodników ekipy gości. Notując 79-procentową skuteczność w ataku, trzykrotnie zdobywając punkt bezpośrednio z zagrywki oraz pięciokrotnie blokując rywala, wygrali ją do 11. Mimo tak wysokiej porażki gospodarze nie zamierzali zakończyć rywalizacji na czterech setach. Wygrywając 25:23 doprowadzili do tie-breaka, w którym to na czteropunktowe prowadzenie wyszła drużyna Beşiktaşu (5:1), w drugiej części seta strata ta została zniwelowana i w końcówce gra toczyła się na przewagi, którą ostatecznie wygrali goście (16:14). W całym spotkaniu najwięcej punktów zdobyli zawodnicy z Ankary, Nikola Gjorgiev – 27 oraz Steve Gotch – 24. Natomiast w ekipie zwycięzców najwięcej oczek na swoim koncie zapisał Ivaylo Barutov – 23.

M.Milli Piyango – Beşiktaş Stambuł 2:3
(25:19, 24:26, 11:25, 25:23, 14:16)

W meczu Çankaya Bld. Ankara z Tofaş Bursa również doszło do podziału punktów, przy czym więcej powodów do zadowolenia mogą mieć goście z Bursy, którzy wygrali pierwszy mecz w sezonie. Marcin Lubiejewsk i zdobywając 26 oczek był najlepiej punktującym zawodnikiem meczu. Na 47 piłek otrzymanych w tym spotkaniu, 23 zakończył zdobyciem punktu, co dało mu 49-procentową skuteczność w ataku. Kolejne trzy punkty zdobył blokując akcję przeciwnika. Był to trzeci mecz polskiego zawodnika w barwach drużyny z Bursy.

Çankaya Bld. Ankara – Tofaş Bursa 2:3
(26:24, 20:25, 25:19, 20:25, 6:15)

W znacznie lepszych nastrojach przed meczem B.şehir Bld. Stambuł z Halkbankiem Ankara byli zawodnicy ze Stambułu, którzy mieli za sobą udany występ w Pucharze Turcji. B.şehir Bld. wygrał swój mecz, podczas gdy Halkbank przegrał po pięciosetowym pojedynku z Fenerbache i nie awansował do ćwierćfinału. Jednak spotkanie ligowe odbywało się pod dyktando drużyny z Ankary. Tylko w pierwszym secie triumfowała ekipa gospodarzy, w której najskuteczniejszym zawodnikiem był Olli Kunnari. Trzy kolejne partie to już dominacja gości, a wygrana za trzy punkty pozwoliła ekipie Halkbanku na awans w ligowej tabeli o jedną pozycję, na czwartą lokatę. W jej szeregach najlepiej spisywał się Raphael Thago de Olivera, zdobywca 23 punktów.

Halkbank Ankara – B.şehir Bld. Stambuł 3:1
(18:25, 25:21, 25:21, 25:23)

Fenerbahçe przerwało zwycięską passę zespołu Torul Gümüşhane. Po pięciu zwycięstwach z rzędu, Torul musiał przełknąć gorycz porażki. Mecz rozgrywany w Stambule rozpoczął się od prowadzenia gości, głównie za sprawą skutecznych ataków Alexandre Bergamo, który w całym spotkaniu zdobył 18 punktów. Jednak w kolejnych partiach goście nie byli w stanie przełamać grającego coraz lepiej przeciwnika. W rezultacie trzy kolejne sety zakończyły się zwycięstwem gospodarzy. Dla Fenerbahçe najwięcej punktów zdobył Ivan Miljković – 22.

Fenerbahçe Stambuł – Torul Gümüşhane 3:1
(19:25, 25:17, 25:17, 25:19)

Po trwającym 122 minut siatkarskim horrorze drużyna MEF Okullari pokonała Galatasaray Stambuł. Spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg i wszystkie partie rozstrzygały się w końcówkach. Przy stanie 1:1 w meczu, w końcowej części trzeciej partii kontuzji doznał rozgrywający MEF Okullari, Ahmed Abdalla. Egipcjanin nie pojawił się na boisku już do końca tego spotkania. Najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny zwycięskiej był zdobywca 25 punktów, Vladimir Jekić. Po przeciwnej stronie siatki najczęściej punktował Ashlei Nemer – 21 razy.

Galatasaray Stambuł – MEF Okullari 2:3
(22:25, 25:23, 25:23, 25:27, 15:17)

W spotkaniu Arkas Spor. i Ziraat Bankasi wysoka pozycja obu drużyn mogła zapowiadać stojący na wysokim poziomie siatkarski spektakl. Jednak nic takiego nie miało miejsca. Ziraat Bankasi grający bez Gundarsa Celitansa ani przez chwilę nie zagroził podopiecznym Glenna Hoaga. Wszystkie trzy sety wyglądały podobnie. Już na pierwszą przerwę techniczną gospodarze schodzili z kilkupunktowym prowadzeniem, które powiększali w miarę upływu czasu. W ekipie gospodarzy dobry mecz rozegrał Liberman Agamez, który dla swojej drużyny zdobył 17 punktów.

Arkas Spor. – Ziraat Bankasi 3:0
(25:12, 25:19, 25:13)