Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > ACH Volley Bled z pucharem Słowenii

ACH Volley Bled z pucharem Słowenii

Nie było niespodzianki podczas finałowego meczu pucharu Słowenii. ACH Volley Bled nie miał bowiem wielu kłopotów z pokonaniem UKO Kropa, który w finale krajowego pucharu znalazł się dość niespodziewanie.

W podstawowym składzie ACH Volley Bled pojawili się Flajsu, Lewis, Vidicu, Sketu, Kamnik, Jakopinu oraz Petković. Igor Kolaković musiał zrezygnować z Milana Rasicia, Kaya van Dijka oraz Adama Simaca, ponieważ podobnie jak w rozgrywkach polskich, podczas meczów pucharu Słowenii obowiązuje limit trzech obcokrajowców mogących jednocześnie przebywać na boisku.

W pierwszych dwóch setach meczu finałowego, podopieczni Igora Kolakovicia wypracowywali przewagę już w pierwszych minutach partii oraz bez kłopotu  dowozili ją do końca. Jedynie przez fragment trzeciej odsłony, siatkarzom UKO Kropa udało się przez chwilę dotrzymać kroku faworyzowanym rywalom. Od stanu 18:18 jednak ACH Volley Bled zaczął dyktować warunki zawodnikom znajdującym się po drugiej stronie siatki, pozwalając im na zdobycie im jedynie  jeszcze dwóch oczek w tejże partii.

Jest to piąte z rzędu zwycięstwo ACH Volley Bled w rozgrywkach pucharu Słoweniii, a szóste w historii tego klubu.

ACH Volley Bled – UKO Kropa 3:0
(25:17, 25:17, 25:20)

źródło: cev.lu, inf. własna