Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Marcin Malicki: Polska liga jest najlepsza w Europie

Marcin Malicki: Polska liga jest najlepsza w Europie

fot. archiwum

Jeszcze niedawno mogliśmy oglądać Marcina Malickiego na polskich parkietach. Od tego sezonu popularny „Malik" występuje w Holandii, gdzie wraz z innym Polakiem, Pawłem Mazowskim, broni barw beniaminka holenderskiej ligi, Netwerk STV Tilburg.

Jak ocenisz holenderską ekstraklasę po kilku miesiącach gry?

Marcin Malicki: Myślę że liga jest zróżnicowana. Są zespoły silne i te słabsze. Ogólnie liga robi pozytywne wrażenie pod względem sportowym, jak i organizacyjnym.

Czy drużyna z Tiblubrga spełniła Twoje oczekiwania, z którymi przechodziłeś do Holandii?– Jest to pierwszy sezon tego klubu w ekstraklasie. Wszyscy starają się, aby było lepiej. Na pewno pozostaje pewnie niedosyt, gdyż przegraliśmy kilka łatwych meczów. Chcemy grać w play-off i myślę, że mamy szanse.

Macie na swoim koncie 6 punktów po 10 kolejkach i zajmujecie przedostatnie miejsce w tabeli. Jak ocenisz postawę drużyny?

– Muszę przyznać, że dorobek punktowy nie jest duży, ale dla nas wszystkich jest to również lekcja. Na początku mieliśmy trochę problemów zdrowotnych i nie wszyscy podstawowi zawodnicy mogli grać. Mamy bardzo młody zespół i dla niektórych jest to na pewno spory przeskok. Myślę, że powinno być teraz coraz lepiej bo nasza gra poprawiła się. Mamy jeszcze sporo meczów do rozegrania. Jestem dobrej myśli. Forma zaczyna się stabilizować.

Jakie są różnice między polską ligą a holenderską?

– Zacznijmy od tego że Plusliga jest teraz chyba najsilniejszą ligą w Europie. Ekstraklasa holenderska prezentuje wysoki poziom, lecz nie można porównywać jej z najlepszą ligą w Europie jaką jest teraz polska. Poziom jest wysoki i na pewno wyższy niż w polskiej Serii B (czyli I liga). Tutaj kluby dysponują przede wszystkim mniejszymi budżetami. Jest inna mentalność kibiców. Ludzie przychodzą na mecze nie w tak dużej ilości jak w Polsce. Nie ma tak żywiołowego dopingu. Są bardzo ładne obiekty sportowe, oczywiście mniejsze, aczkolwiek nowoczesne.

Jak współpracuje Ci się z kolegami i trenerem?

– Współpraca układa się bardzo dobrze, zarówno z kolegami z drużyny, jak i ze sztabem trenerskim. Atmosfera jest bardzo dobra jeśli chodzi o "szatnię", a to jest bardzo istotne. Na pewno bardzo pomógł mi Paweł (Paweł Mazowski – przyp. red.), abym dobrze się wprowadził. On gra tutaj już trzy lata, także było mi dużo łatwiej się zaaklimatyzować. Mamy dwóch dobrych szkoleniowców i tak jak powiedziałem wcześniej wszystko idzie ku lepszemu. Jestem zadowolony z tego, że gram cały czas i to też jest dla mnie ważne, gdyż mogę się dalej rozwijać.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-12-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved