Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Magiczne i pracowite święta Łukasza Żygadło

Magiczne i pracowite święta Łukasza Żygadło

fot. archiwum

Łukasz Żygadło święta spędza we Włoszech, jak sam przyznaje nie ma zbyt dużo czasu na świętowanie. - Trenujemy codziennie, więc nawet na samą Wigilię nie mógłbym się wybrać do Polski. 24. i 25. grudnia pracujemy, 26. czeka nas trudny mecz z Treviso.

Ligi zagraniczne rządzą się swoimi prawami, tak więc broniący barw włoskiego Itasu Diatec Trentino Łukasz Żygadło w związku z napiętym grafikiem rozgrywek Serie A, nie miał możliwości przyjechać na Święta Bożego Narodzenia do Polski. Po niedawno zakończonych Klubowych Mistrzostwach Świata, gdzie Trentino w finale pokonało Skrę Bełchatów, siatkarzy wicemistrza Włoch, czekają zmagania na parkietach ligowych. Podobnie jak czołowe zespoły naszej ligi, ze względu na ilość rozgrywanych spotkań, klub z Trento nie może sobie pozwolić na przerwy w treningach. Łukasz Żygadło tegoroczne święta spędzi więc z najbliższymi we Włoszech.

– Życie sportowca często rzuca nas w najróżniejsze miejsca na świecie. Jak opuszczałem Polskę, ciężko mi było sobie wyobrazić, że gdzieś indziej też można przeżyć wspaniałe Święta Bożego Narodzenia. Dziś wiem, że wszędzie można spędzić cudownie ten czas, a to zależy tylko od nas i od naszego otoczenia. W tym roku Boże Narodzenie spędzam z rodziną, która przyjechała do nas do Włoch. Trenujemy codziennie, więc nawet na samą Wigilię nie mógłbym się wybrać do Polski. 24 i 25 grudnia pracujemy, 26 czeka nas trudny mecz z Treviso – mówił rozgrywający Klubowych Mistrzów Świata.

Ilość rozgrywanych spotkań i liczne treningi stanowią pewne utrudnienie, nie odbiorą jednak magii świąt, na którą zwraca uwagę polski rozgrywający. – Mimo zapełnionego siatkarskiego kalendarza znajdzie się chociaż po parę godzin w tych najbliższych dniach, aby usiąść, porozmawiać i zwolnić bieg życia – każdemu jest to potrzebne. Co dla rozgrywającego Trentino oznacza wspomniana wcześniej wyjątkowość i magia świąt? – Czekamy na te święta, nie ważne ile mamy lat – Boże Narodzenie zawsze przynosi nam radość. Magia tego czasu jest taka, że gdy dorastamy, zakładamy własne rodziny, też czekamy na te święta. Angażujemy się w ich przygotowanie, robimy zakupy, pomagamy – każdy na tyle, na ile pozwalają mu obowiązki, ale z pewnością poświęcamy temu czas i czynimy to z przyjemnością, a nie z obowiązku – zakończył zawodnik.* Cały wywiad Katarzyny Gotowiec z Łukaszem Żygadło na plusliga.pl

źródło: inf. własna, plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-12-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved