Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Łukasz Kaczorowski: Zostałem oszukany po raz kolejny

Łukasz Kaczorowski: Zostałem oszukany po raz kolejny

fot. archiwum

- Próbowaliśmy zawrzeć ugodę, ale nie udało się - mówi prezes Jokera Piła Jerzy Jasiński, o długach wobec Łukasza Kaczorowskiego. Głos zabrał więc sam zawodnik. - Raty miały zostać spłacone w październiku, listopadzie i grudniu 2010 r. - twierdzi.

W piątek w naszym serwisie ukazał się za portalem wielkopolskisport.pl tekst o problemach Jokera Piła, któremu grozi odebranie licencji z powodu niespłaconych długów. Prezes klubu Jerzy Jasiński mówił w nim m.in. o długach wobec Łukasza Kaczorowskiego. – Z jednej strony złożyliśmy odwołanie, ale z drugiej już przelaliśmy część pieniędzy na konto zawodnika. Część, bo mamy także zobowiązania wobec innych siatkarzy (około 100 tys.zł – red) i nie byłoby w porządku, gdybyśmy jednemu zapłacili wszystko, a pozostałym nic – twierdzi prezes.

Po opublikowaniu tekstu otrzymaliśmy od Łukasza Kaczorowskiego sprostowanie i wyjaśnienie. Chcąc oddać głos obu stronom, prezentujemy je w całości:

Pan Jerzy Jasiński stwierdza, że zaległości to kwota ponad 20 tys. złotych, a z jego wypowiedzi wynika, że to ja robię trudności z podpisaniem ugody. W rzeczywistości jest inaczej. Zaległości wynoszą ponad 30 tysięcy zł., a ja żadnych trudności nigdy nie robiłem. Jednocześnie pragnę poinformować, że we wrześniu bieżącego roku była możliwość odzyskania należnych mi pieniędzy, jako że PZPS uzależniał wydanie licencji upoważniającej do przystąpienia przez MUKS JOKER – Rodło Piła do rozgrywek pierwszej ligi od uregulowania zaległości wobec mnie, bądź od podpisania ze mną ugody – w której klub zobowiązuje się do spłacenia długu w ustalonym ze mną czasie. Pomimo tego, że byłem już wielokrotnie oszukany przez Prezesa Jerzego Jasińskiego, który niejednokrotnie obiecywał spłatę zadłużenia i dawał na to publicznie swoje słowo, nie chcąc robić klubowi i swoim klubowym kolegom kłopotów (grałem tu przez trzy lata), podpisałem rzeczoną ugodę. Liczyłem, że może tym razem Prezes dotrzyma swego słowa. W ugodzie klub rozłożył należną mi sumę na 3 raty. Miały one zostać spłacone w październiku, listopadzie i grudniu 2010 r. Przystałem również na te warunki. Pomimo, że termin spłaty kolejnych rat już minął, nie otrzymałem z klubu nigdy ani złotówki. Zostałem oszukany po raz kolejny. Na moje liczne telefony do Prezesa Jasińskiego, nigdy nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, ponieważ nie przyjmował on połączeń ze mną. Dopiero około połowy grudnia, gdy poinformowałem klub że ponownie występuję do PZPS w sprawie nie dotrzymania warunków ugody i kieruję sprawę do sądu, skontaktował się ze mną wiceprezes Włodzimierz Winkler, który w imieniu Prezesa Jerzego Jasińskiego powiedział mi, że termin uregulowania należności trzeba ponownie przełożyć – tym razem na koniec pierwszego kwartału 2011 roku. Ponadto wiem, że prezes Jasiński nie ma najmniejszego zamiaru wypłacić mi pieniędzy, gdyż powiedział to już kolejny raz publicznie, tym razem przy wszystkich zawodnikach drużyny – w szatni po ostatnim meczu ligowym z MKS Będzin, twierdząc przy tym że „pieniądze ma, ale ja ich nigdy nie otrzymam".



Informuję, że posiadam wszystkie pisma kierowane przeze mnie w powyższej sprawie do MUKS JOKER-RODŁO Piła oraz do PZPS wraz z poświadczeniem ich nadania i odbioru oraz posiadam wszystkie otrzymane odpowiedzi, jak również moje kontrakty z klubem i podpisane z nim ugody. Ponieważ wypowiedź Prezesa Jerzego Jasińskiego stawia mnie w złym świetle oraz obarcza mnie odpowiedzialnością za ewentualne skutki sankcji nałożonych przez PZPS na MUKS JOKER-RODŁO Piła, a rzekome „fakty" podawane przez Prezesa są nieprawdziwe, celem umożliwienia mi złożenia stosownych wyjaśnień w miejscu, w którym opublikowana została krzywdząca mnie wypowiedź, uprzejmie proszę o zamieszczenie przez Redakcję mojego powyższego sprostowania.

P.S. Na moje konto do dziś (25.12.2010 r.) nie wpłynęły żadne – podobno wysłane pieniądze.

Z poważaniem
Łukasz Kaczorowski

Zobacz również:
Jokera kłopoty z licencją

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-12-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved