Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Joanna Frąckowiak: Znowu gramy „naszą siatkówkę”

Joanna Frąckowiak: Znowu gramy „naszą siatkówkę”

BKS Aluprof w trzech setach pokonał w meczu ligowym Budowlanych Łódź. - Nie powiedziałabym, że wygrana przyszła nam łatwo. Pokonałyśmy zespół z Łodzi dzięki temu, że to my zagrałyśmy dobrze i nie pozwoliłyśmy im na zbyt wiele - uważa Joanna Frąckowiak.

Wcześniej w drugiej kolejce Aluprof uległ siatkarkom z Muszyny w trzech setach, a także przegrały spotkanie w europejskich pucharach z ekipą z Baku w takim samym stosunku setów. Choć meczu rozgrywanym przed własną publicznością bielszczankom udało się zwyciężyć 3:2. – Myślę, że te dwie porażki z rzędu nie świadczyły o naszym kryzysie, po prostu dawało się odczuć zmęczenie graniem systemem sobota-środa. Ważne, że podniosłyśmy się i znowu gramy „swoją siatkówkę" – mówi Frąckowiak.

Wydawałoby się, że Joanna Frąckowiak jest podstawową zawodniczką w drużynie Aluprofu Bielsko-Biała. Spotkanie z Budowlanymi rozpoczęła jednak na ławce rezerwowych. – O wyjściowym składzie decyduje trener i trzeba być przygotowanym na to, że jeżeli komuś nie idzie to siada na ławce. W pierwszej szóstce wyszła Iwona Waligóra, wcześniej wychodziłam ja i myślę, że fajnie się uzupełniamy – podsumowuje zawodniczka.

Zawodniczki w Bielsku nie mają wiele czasu na świętowanie. Terminarz goni, co zmusza szkoleniowca Aluprofu do przeprowadzenia treningu już w drugi dzień świąt. – Jeszcze w tym roku czeka nas mecz w Bydgoszczy, stąd czasu na odpoczynek nie będzie dużo. Już 26 grudnia mamy więc pierwszy trening, dlatego każda z nas musi jak najlepiej wypocząć do tego czasu i zregenerować siły przed dalszą częścią sezonu – tłumaczy Frąckowiak.

źródło: inf. własna, plusligakobiet.pl