Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Alekno chce pracować za darmo

Alekno chce pracować za darmo

fot. archiwum

Dopiero co Prezydium Rosyjskiej Federacji Piłki Siatkowej ogłosiło go trenerem, a już przeprowadza rewolucje. Władimir Alekno oświadczył, że w reprezentacji Sbornej chce pracować za darmo. - Napis "Rosja" na koszulce do czegoś zobowiązuje - mówił.

W poprzednim okresie mojej pracy na stanowisku trenera kadry narodowej w latach 2007-08 był postęp, ale reprezentacja nie miała wyniku. Jestem gotów nadrobić te zaległości i przy tym czuję ogromną odpowiedzialność. Chciałbym dodać, że mogę pracować bez wynagrodzenia. Nie rozumiem tylko reakcji niektórych moich kolegów na takie moje stanowisko – powiedział Władimir Alekno, który obecnie prowadzi zespół mistrza Rosji Zenit Kazań i w piątek przystąpi z nim w Nowosybirsku do walki o Puchar Rosji.

Władimir Alekno w czasie spotkania z Radą Trenerów Superligi oraz władzami WFW nawoływał zawodników, żeby grali za darmo w reprezentacji. – Napis "Rosja" na koszulce do czegoś zobowiązuje – mówił. Dość niecodzienną sytuację skomentował prezydent WFW Stanisław Szewczenko. Alekno oświadczył, że sprawy wynagrodzenia powinny zejść na drugi plan. Zarówno jeżeli chodzi o trenerów jak i zawodników. Na razie nic oficjalnie na ten temat nie mogę powiedzieć. Do 31 grudnia trenerem pozostaje Daniele Bagnoli. Alekno jeszcze nie podpisał kontraktu. Jednak sądząc po pierwszych deklaracjach Władimir Alekno nie będzie otrzymywać pensji tylko premie za wyniki – powiedział Szewczenko.

Mimo dość absurdalnego pomysłu jakim jest brak wynagrodzenia za okres gry w kadrze rosyjscy siatkarze powoli przekonują się do tej koncepcji. Pierwszym zawodnikiem, który zadeklarował chęć gry w reprezentacji za darmo był libero Aleksiej Wierbow.

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-12-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved