Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Aleksander Atanasijević gwarantem sukcesów Partizana

Aleksander Atanasijević gwarantem sukcesów Partizana

fot. archiwum

Partizan Belgrad po dziewiętnastu latach posuchy wreszcie zakończył pierwszą rundę fazy zasadniczej serbskiej ekstraklasy na pozycji lidera. Jeżeli uda im się utrzymać tę dobrą dyspozycję przez cały sezon to długo oczekiwane sukcesy powrócą do Belgradu.

Duży udział w dobrej grze stołecznej drużyny mają młodzi zawodnicy, jednym z nich jest Aleksandar Atanasijević, wielka nadzieje serbskiej siatkówki, atakujący który niejednokrotnie zostawał wybierany najbardziej wartościowym zawodnikiem młodzieżowych turniejów mistrzowskich, przez wielu okrzyknięty „nowym Ivanem Miljkoviciem".

– To zadziwiające, że taka drużyna jak Partizan od 1991 roku nie święciła żadnych triumfów. Nie mogę niczego obiecać, ale dołożymy wszelkich starań, by to zmienić w tym sezonie. Co prawda czeka nas ciężka runda rewanżowa, ale czujemy się na siłach, by konkurować z pozostałymi zespołami w walce o mistrzostwo Serbii – mówi młody atakujący. Tymczasem jego drużyna jak dotąd świetnie radzi sobie w lidze, pokonała faworyzowanych przeciwników z Radnickiego Kragujevac i Cerveną Zvezdę, notując tylko jedną porażkę z Vojvodiną Nowy Sad, zresztą po zaciętej walce w pięciu serach. – Jesteśmy młodym zespołem i póki co możemy być zadowoleni z wyników, jakie osiągnęliśmy. Gra, jaką prezentujemy nie jest już tak satysfakcjonująca, ale częściowo może być to spowodowane faktem, iż nie wszystkie mecze graliśmy podstawowym składem.

Aleksandar Atanasijević na ostatnich mistrzostwach świata juniorów zdobył ze swoją drużyną złote medale, a na dodatek został wybrany najwartościowszym zawodnikiem turnieju. Ze względu na warunki fizyczne i niezwykły talent młody siatkarz często jest porównywany z jednym z najlepszych atakujących globu, gwiazdą serbskiej siatkówki – Ivanem Miljkoviciem. Co na to sam zainteresowany? – Bardzo mi miło z tego powodu, Miljković moim zdaniem jest najlepszym na świecie na swojej pozycji. Mi jednak daleko jeszcze do tego, by osiągnąć jego poziom, mnóstwo pracy jeszcze przede mną. Staram się grać najlepiej jak potrafię i wciąż poprawiać tę swoją grę, ale indywidualne statystyki to nie wszystko, obecnie najważniejsza jest dla mnie gra dla Partizana – zakończył Atanasijević.źródło: inf. własna, sportal.rs

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-12-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved