Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Politechnika pokonała Olsztyn i zagra z Resovią

PP: Politechnika pokonała Olsztyn i zagra z Resovią

Żadnych szans nie dali Indykpolowi AZS UWM Olsztyn zawodnicy warszawskiej Politechniki. W meczu VI rundy Pucharu Polski podopieczni Radosława Panasa w trzech setach pokonali akademików z Olsztyna i w ćwierćfinale zagrają z Asseco Resovią Rzeszów.

Meczu o awans do ćwierćfinału Pucharu Polski, którego gospodarzem byli olsztynianie, odbył się gościnnie w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Miejscowi kibice nie mogli być jednak zadowoleni z końcowego rezultatu spotkania. W Ostródzie trener warszawskich akademików dokonał małych roszad w składzie. Przede wszystkim na dystansie całego spotkania mógł się zaprezentować Oleksandr Statsenko. Całe trzy sety rozegrał też powracający po kontuzji Michał Kubiak. Warszawianie od początku wyszli na parkiet skoncentrowani i od stanu 5:5 odskoczyli rywalowi na dwa punkty. Później przyjezdni tylko powiększali przewagę i po asie serwisowym Marcina Nowaka „Inżynierowie" prowadzili już 18:12. Ten dystans punktowy utrzymał się do końca seta wygranego przez gości 25:20.

O ile pierwsza partia była jeszcze w miarę wyrównana (w ataku obie drużyny zdobyły po tyle samo punktów, różnica na plus dla gości była w pozostałych elementach), to już druga partia była popisem gry podopiecznych Radosława Panasa. Warszawianie po prostu grali swoje, a olsztynianie nie byli w stanie przeciwstawić rywalom równie skutecznej siatkówki. Przy stanie 5:5 w polu zagrywki stanął Michał Kubiak i pozostał tam przez siedem kolejnych akcji, zdobywając przy okazji trzy punkty bezpośrednio serwisem. Po takiej serii dogranie seta do końca przez dobrze grających dziś warszawian było czystą formalnością. „Inżynierowie" wygrali drugą partię do 14.

W trzeciej partii powtórzył się scenariusz z poprzedniego seta. Tym razem przy stanie 5:5 na zagrywkę udał się Marcin Nowak i w tym ustawieniu warszawianie zdobyli pięć punktów pod rząd. W dalszej części seta przyjezdni powiększyli przewagę i ostatecznie wygrali trzeciego seta 25:16 i cały mecz 3:0 po niespełna 80 minutach gry.

W warszawskiej ekipie praktycznie każdy z zawodników miał bardzo dobre statystyki. Najwięcej punktów zdobył wprawdzie Michał Kubiak – piętnaście przy skuteczności w ataku wynoszącej ponad 70%, ale także Oleksandr Statsenko i Zbigniew Bartman grali na podobnym procencie skuteczności, zdobywając po 13 punktów każdy. W olsztyńskiej ekipie trudno natomiast wskazać kogoś wyróżniającego się in plus. Podsumowując – pojedynek bez historii, w którym przewaga drużyny gości była bezdyskusyjna.

Indykpol AZS UWM Olsztyn – AZS Politechnika Warszawska 0:3
(20:25, 14:25, 16:25)