Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > PlusLiga Kobiet: Bielszczanki nie dały szans Organice

PlusLiga Kobiet: Bielszczanki nie dały szans Organice

BKS Aluprof Bielsko-Biała po dość łatwym meczu pokonał na własnym parkiecie Organikę Budowlanych Łódź 3:0. Przyjezdne, mimo ambitnej postawy, nie zdołały urwać bielszczankom nawet seta i bez punktu wracają do domu.

Początek premierowej partii spotkania nie wskazywał, która drużyna przejmie inicjatywę w tym meczu – walka toczyła się bowiem punkt za punkt. Na pierwszą przerwę techniczną gospodynie schodziły z jednopunktowym prowadzeniem po tym, jak Waligóra zaatakowała piłkę przechodzącą. W następnych kilku akcjach oba zespoły sporo grały środkiem, natomiast w kolejnych minutach meczu szczególnie wyróżniała się Ciaszkiewicz zdobywając punkty kolejno kiwką, atakiem oraz blokiem. Doszły do tego dwa błędy łodzianek, w wyniku czego siatkarki z Bielska uzyskały niewielką przewagę nad rywalkami i prowadziły już 16:13. Pomimo kolejnego skutecznego zbicia de Pauli, bielszczanki wykorzystywały nadarzające się okazje do zdobywania kolejnych oczek i w końcówce zwiększyły przewagę (21:15). Pomimo wprowadzenia na plac gry zmienniczek, zawodniczkom Budowlanych Łódź nie udało się już odrobić strat i przegrały tego seta do 20.

W drugiej odsłonie siatkarki z Łodzi prowadziły 8:6 na pierwszej przerwie technicznej. W następnych akcjach znów z dobrej strony pokazała się Ciaszkiewicz zdobywając punkt zagrywką, do tego doszedł blok Wojtowicz i Skorupy, w związku z czym tablica wyników wskazywała wynik 12:9 dla gospodyń. W tym momencie szkoleniowiec łodzianek poprosił o czas, po którym doprowadziły one do wyrównania (14:14). W dalszej części seta bielszczanki znów popisały się skutecznymi blokami, do tego Frąckowiak dołożyła as serwisowy co sprawiło, że coraz bardziej powiększały przewagę nad rywalkami. W końcówce seta popełniały jednak sporo błędów własnych, w dodatku łodzianki zaczęły lepiej grać na siatce, w wyniku czego różnica punktowa pomiędzy zespołami stopniowo malała. Po asie serwisowym de Pauli tablica wyników wskazywała już tylko 23:22 dla Aluprofu, jednak gospodynie zachowały zimną krew skutecznie kończąc kolejne piłki i wygrały seta 25:22.

W początkowych minutach ostatniej partii dobrą dyspozycją wykazała się Frąckowiak zdobywając dwa asy i pozwalając tym samym wyjść swojej drużynie na prowadzenie. Po skutecznych blokach Budowlanych udało im się doprowadzić do remisu 9:9. Przez chwilę punkty zdobywał kolejno raz jeden, raz drugi zespół, jednak na przerwę techniczną mistrzynie Polski schodziły z czteropunktowym prowadzeniem, do czego w znacznej mierze przyczyniła się bardzo dobra dyspozycja Wójtowicz. Przewaga miejscowych utrzymała się do końca seta – bielszczanki skutecznie grały blokiem, zdobywały punkty z ataku obijając ręce rywalek i w rezultacie wygrały tą partię 25:19.

BKS Aluprof Bielsko-Biała – Organika Budowlani Łódź 3:0
(25:20, 25:22, 25:19)

MVP meczu: Karolina Ciaszkiewicz (BKS).

BKS: Ciaszkiewicz (9 pkt.), Wojtowicz (13), Waligóra (6), Skorupa (2), Studzienna (8), Bamner (12), Sawicka (libero) oraz Frąckowiak (12), Okuniewska, Kaczmar, Matusiak (1)
Organika: Kosek (6), Szymańska (4), Szeluchina (2), Mirek (7), De Paula (6), Zaroślińska (2), Ciesielska (libero) oraz Bryda (1), Teixeira, Wojcieska (7), Olsovsky (12)