Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > KMŚ: Katarzyna Skowrońska-Dolata i Osmany Juantorena MVP

KMŚ: Katarzyna Skowrońska-Dolata i Osmany Juantorena MVP

fot. archiwum

Katarzyna Skowrońska-Dolata została wybrana najlepszą zawodniczką Klubowych Mistrzostw Świata siatkarek w Doha. W turnieju męskim wyróżniony został Paweł Zatorski, który został najlepszym libero. MVP wśród siatkarzy został Osmany Juantorena.

Katarzyna Skowrońska-Dolata turniej w Doha może uznać za niezwykle udany. Nie dość, że wraz z Fenerbahce Stambuł zdobyła złoty medal Klubowych Mistrzostw Świata, to jeszcze otrzymała dwie nagrody indywidualne, w tym tę najcenniejszą. Polka została najlepiej punktującą zawodniczką turnieju, a także przypadł jej tytuł MVP.

W klasyfikacji najskuteczniejszych Skowrońska-Dolata wyprzedziła Natalię i Serenę Ortolani. W klasyfikacji najlepiej blokujących zwyciężyła Annerys Vargas z Miradoru, która wyprzedziła Thaisę i Erdę Erdem. Thaisa triumfowała wśród najlepszych atakujących przed Katarzyną Skowrońską-Dolatą i Natalią.

Najlepszą libero została Brenda Castillo z Miradoru, a najlepszą rozgrywającą siatkarka Sollys Osasco, Carol. W klasyfikacji na najlepszą przyjmującą najlepsza była Enrica Merlo z Bergamo, która wyprzedziła swoją klubową koleżankę Lucie Bosetti i Ljubow Szaszkową. Najlepiej zagrywającą siatkarką turnieju była Turczynka Erda Erdem, wyprzedzając w tej klasyfikacji Katarzynę Skowrońską-Dolatę.Nagrody indywidualne Klubowych Mistrzostw Świata siatkarek:

najlepsza atakująca: Thaisa (Sollys Osasco)
najlepsza blokująca: Annerys Vargas (Mirador)
najlepsza zagrywająca: Erda Erdem (Fenerbahce Stambuł)
najlepiej libero: Brenda Castillo (Mirador)
najlepsza rozgrywająca: Carol (Sollys Osasco)
najskuteczniejsza: Katarzyna Skowrońska-Dolata (Fenerbahce Stambuł)
najlepsza przyjmująca: Enrica Merlo (Foppapedretti Bergamo)
MVP: Katarzyna Skowrońska-Dolata (Fenerbahce Stambuł)


W turnieju męskim wśród siatkarzy Skry wyróżniony został libero, Paweł Zatorski. Najskuteczniejszym zawodnikiem został Frederico Pereyra z Drean Bolivar, który wyprzedził dwóch graczy Paykanu: Mehdi Bazargarde i Mohhamada Mousavi. Mariusz Wlazły uplasował się w tej klasyfikacji na 5. miejscu. Wśród atakujących najwyżej został oceniony Osmany Juantorena, przed Mohhamadem Mousavi i Matejem Kazijskim. 5. miejsce zajął Michał Winiarski.

Mohhamad Mousavi wygrał klasyfikację na najlepiej blokującego, wyprzedzając kolegę klubowego Mehdi Bazargarde oraz Riada z Trentino BetClic. Wśród najlepiej zagrywających triumfował rozgrywający Drean Bolivar, Luciano De Cecco. Wyprzedził on… Mohhamada Mousavi i Mariusza Wlazłego.

Najlepszym libero turnieju został Paweł Zatorski, który triumfował przed Alim Hosseinim i Andrea Barim. Wśród najlepiej przyjmujących zawodników pierwsze miejsce zajął Arash Keshavarzi z Paykanu, wyprzedzając Javiera Filardiego i Pablo Meanę. Najlepszy z Polaków, Paweł Zatorski, uplasował się w tej klasyfikacji na 5. miejscu.

Nagrody indywidualne Klubowych Mistrzostw Świata siatkarzy:

najlepszy atakujący: Osmany Juantorena (Trentino BetClic)
najlepszy blokujący: Mohhamad Mousavi (Paykan Teheran)
najlepszy zagrywający: Luciano De Cecco (Drean Bolivar)
najlepszy libero: Paweł Zatorski (Skra Bełchatów)
najlepszy rozgrywający: Raphael (Trentino BetClic)
najskuteczniejszy: Frederico Pereyra (Drean Bolivar)
najlepiej przyjmujący: Arash Keshavarzi (Paykan Teheran)
MVP: Osmany Juantorena (Trentino BetClic)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved