Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > W ŁALS na czele Acero Lamia i TKKF Dzikusy

W ŁALS na czele Acero Lamia i TKKF Dzikusy

fot. archiwum

W dniu 18.12.2010 w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się IX kolejka rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki pod patronatem prezydenta miasta Łodzi, organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

To była ostatnia w tym roku kalendarzowym kolejka Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkowej. Choć między meczami panowała niezwykle miła i świąteczna atmosfera, to na parkiecie nie brakowało emocji, niespodzianek i sensacyjnych wyników.

W Ekstraklasie kobiet najwięcej radości sprawiły swoim kibicom siatkarki Dream Team, które pokonały po niezwykle zaciętym pięciosetowym pojedynku Jutrzenkę Bychlew (3:2). Potknięcie Jutrzenki wykorzystał zespół Cehini, który pokonał KS Piórkowscy (3:0) i „wskoczył" na fotel wicelidera.

W Ekstraklasie mężczyzn największą niespodziankę sprawiła drużyna Fantom, która pokonała dotychczasowego lidera Piazza Cafe (3:1) i znalazła się na trzecim miejscu. Sensacyjnie zakończyło się też spotkanie, w którym Iskra pokonała Bejłocz (3:1) i dołączyła do zespołów mających realne szanse na awans do najlepszej czwórki ligi amatorskiej.W I lidze po raz kolejny prowadząc 2:0 w setach, swoje spotkanie przegrała drużyna Venta PAO (2:3 z Uniwersytetem Medycznym). Widać, że zawodnicy najstarszego zespołu ligi oczekują już na przerwę świąteczną, aby zregenerować siły. Pozostałe spotkania wygrały pewnie po 3:0 drużyny zajmujące pierwsze trzy miejsca w tabeli PGE S.A. z Popularnymi, LUKS Sokół Rzgów ze Sborną, oraz PKO Bankowy OFE z Piwożłopami.

W II lidze w bezpośrednim meczu prowadzących w tabeli drużyn Itaka Film okazała się lepsza od Energeo (3:2). W dalszym ciągu słabo spisuje się wskazywana przed sezonem jako jeden z faworytów drużyna SWSPiZ, która przegrała kolejny mecz, tym razem z Volley Team i spadła na ostatnie miejsce w tabeli.

W III lidze najważniejszym meczem była konfrontacja drużyn walczących o trzecie miejsce w tabeli, w którym Soma music club zasłużenie pokonała Pickup Diablo (3:1). Kolejne spotkanie wygrała Bytnarówka XXIX LO (3:0 z ŁKS Głuchych) i jest obecnie jedyną drużyną w lidze, która od początku rozgrywek nie przegrała żadnego meczu.

W Łódzkiej Amatorskiej Lidze Siatkówki ponad miesięczna przerwa świąteczno-feryjna. Na następną kolejkę rozgrywek, zapraszamy dopiero 05.02.2011 (sobota) w godzinach 9-15, tradycyjnie w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-12-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved