Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > PRO B: Porażki „polskich” zespołów

PRO B: Porażki „polskich” zespołów

9. kolejka spotkań we francuskiej PRO B nie była szczęśliwa dla drużyn, w barwach których występują polscy zawodnicy. Wszystkie musiały uznać wyższość przeciwników, a drużynie Sebastiana Pęcherza jako jedynej udało się wywalczyć jeden punkt do tabeli.

Zacięty bój z zespołem z Dunkierki stoczyła na własnym boisku drużyna Nancy, w której występuje Bartłomiej Podgórski. Mimo, że ekipa polskiego zawodnika przegrała w trzech setach, walka w dwóch pierwszych partiach był bardzo wyrównana, a całe spotkanie trwało prawie dwie godziny. Jedynie trzeci set to zdecydowana przewaga drużyny gości, w szeregach której najlepiej spisywał się Fode Keita, zdobywca 14 oczek. Dla Nancy najwięcej punktów zdobyli Florin Balhaceanu oraz Bartłomiej Podgórski – po 17. Polak wszystkie punkty zdobył w ataku, notując ponad 51% skuteczność w tym elemencie.

Nancy – Dunkerque 0:3
(36:38, 24:26, 18:25)

Porażki doznała także ekipa Michała Kamińskiego, która nie wygrała z Lyonem nawet seta. Po dwóch dość gładko przegranych partiach do 18 i 21 zawodnicy Ales mieli ogromną szansę aby odwrócić losy tego meczu, jednak prowadząc 24:20 w secie trzecim, nie zdołali wykorzystać czterech piłek setowych i przegrywając 26:28 zakończyli mecz. Pomimo porażki, po raz kolejny z dobrej strony pokazał się Michał Kamiński, który zdobył najwięcej punktów w tym spotkaniu – 19. W ekipie Lyonu najczęściej punktowali dwaj zawodnicy, Jeremie Jambon i Srdjan Ristic – 13 razy.

Alès – Lyon 0:3
(18:25, 21:25, 26:28)

Kolejne pięciosetowe spotkanie, już szóste w tym sezonie, rozegrała drużyna Sebastiana Pęcherza, Chaumont. Tym razem grając na wyjeździe uległa ekipie Narbonne. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy wygrali dwa pierwsze sety. Gospodarze nie byli w stanie zatrzymać skutecznego w ataku Laurientiu Lica, który znakomicie spisywał się w całym spotkaniu, zdobywając 31 oczek. W kolejnych partiach więcej zaangażowania wykazali gospodarze doprowadzając do remisu w meczu. Piąta partia była bardzo wyrównany aż do stanu 9:9, kiedy to po dwóch skutecznych kontrach Carlosa Moreno, gospodarze wyszli na prowadzenie, nie dając już sobie wyrwać zwycięstwa z rąk. Sebastian Pęcherz pojawił się w podstawowej szóstce swojej drużyny w pierwszych czterech setach. W tie-braku został zmieniony przez Alexisa Matiasa, a jego zdobycz punktowa wyniosła cztery oczka. Dla zwycięskiej ekipy najwięcej punktów zdobył Rogeiro Brizde Damasceno – 19.

Narbonne – Chaumont 3:2
(17:25, 18:25, 25:23, 25:21, 15:11)

Zespół Martigues, w którym występuje Jakub Łomacz, uległ w czterech setach ekipie Pl-Robinson. Walka w poszczególnych partiach była dość wyrównana, a końcowy wynik to różnica zaledwie dwóch punktów. Już we wtorek Martigues we własnej hali będzie podejmować drużynę Bartłomieja Podgórskiego. Pojedynek ten zakończy zmagania drużyn ligi PRO B w tym roku kalendarzowym.

Pl-Robinson – Martigues 3:1
(23:25, 26:24, 25:23, 25:23)