Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Krakowianki rozgromiły PLKS Pszczyna

I liga K: Krakowianki rozgromiły PLKS Pszczyna

fot. archiwum

Zespół AZS UEK Kraków pokonał w ostatnim swoim ligowym spotkaniu w tym roku PLKS Pszczyna 3:0. - Ta była nasza druga porażka z rzędu i komplikuje to naszą sytuację w tabeli - przyznał po meczu trener PLKS, Jarosław Bodys.

Ostatni ligowy mecz w 2010 roku PLKS Pszczyna rozgrywał w Krakowie z Eliteskami Skawą AZS UEK – tą samą drużyną, z którą dwa tygodnie temu wygrał 3:2 w rewanżowym meczu Pucharu Polski. Wcześniej pod Wawelem krakowianki zwyciężyły 3:1 i to one awansowały do kolejnej rundy Pucharu Polski. W lidze krakowianki na własnym parkiecie okazały się o wiele lepsze, wygrywając w trzech krótkich setach. – Nie ma co ukrywać, że nie zagraliśmy dobrego meczu. Uważam, że nie pokazaliśmy nawet 70% naszych możliwości. Dwa pierwsze sety graliśmy słabo, ale mogliśmy się pokusić o wygranie jednego seta. W trzeciej części prowadziliśmy, ale jedna decyzja sędziowska znowu wywoła kontrowersje. Oczywiście to była tylko jedna piłka, która nie zadecydowała o wyniku, bo Kraków wygrał w trzecim secie z nami czterema punktami, ale dziewczyny widzą co się dzieje na boisku i ma to wpływ na ich postawę – relacjonował Jarosław Bodys.To była nasza druga porażka z rzędu i komplikuje to naszą sytuację w tabeli, bo jest w niej bardzo ciasno. Spróbujemy odrobić starty w następnych meczach – zakończył szkoleniowiec PLKS-u.

Myślałyśmy, że mecz będzie inaczej wyglądał. Wiedziałyśmy, że to będzie ciężki mecz, z tego względu, że znamy się jak "łyse konie". Byłyśmy bardzo skoncentrowane. Myślę, że dzisiaj zagrałyśmy bardzo drużynowo, zespołowo. To był nasz dobry dzień i taki miły akcent na zakończenie roku. Wszyscy się cieszą, że osiągnęłyśmy taki sukces, aczkolwiek musimy się skupić na następnym roku, bo tak naprawdę faza play-off jest tutaj najważniejsza – przyznała po spotkaniu siatkarka AZS UEK, Sandra Biernatek.

Obawiałyśmy się tego meczu. Szczególnie po ostatnim pucharowym, który przegrałyśmy z Pszczyną 2:3. Przygotowałyśmy się na trudny mecz. Spięłyśmy się bardzo, wiedziałyśmy że może być pięć setów. Naszym dużym mankamentem są końcówki i to, że potrafimy świetnie grać, a za chwilę coś tam się w naszej grze nie układa. Dzisiaj, po jakimś jednym-dwóch błędach udało nam się szybko odbudować i grać swoją siatkówkę – dodawała Karolina Surma.Eliteski Skawa AZS UEK Kraków – PLKS Pszczyna 3:0
(25:19, 25:16, 25:21)

Składy zespołów:
AZS UEK:
Surma, Jaroszewicz, Wilczyńska, Kuskowska, Biernatek, Żochowska, Reptak (libero) oraz Hatala, Łunkiewicz i Sroga
PLKS: Mitręga, Markiel, Filip, Węcławek, Szczygioł, Szafraniec, Kosiarska (libero) oraz Placek

Zobacz również:
Wyniki 13. kolejki oraz tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna, kiks.tv, sps24.pl

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-12-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved