Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: “Inżynierowe” zwyciężają w derbach Krakowa

II liga M: “Inżynierowe” zwyciężają w derbach Krakowa

W ostatnim w tym roku meczu II ligi mężczyzn siatkarze Politechniki Krakowskiej pokonali na własnym parkiecie rywali zza miedzy, czyli krakowski WKS Wawel 3:0. To już drugie w tym sezonie zwycięstwo "inżynierów" w akademickich derbach Krakowa.

Mecz rozpoczął asem serwisowym rozgrywający gospodarzy Piotr Adamski, jednakże już po kilku akcjach to siatkarze Wawelu po ataku Cula prowadzili 3:2, ale było to ich ostatnie prowadzenie w tym secie, gdyż podopieczni trenera Śrutowskiego od tego momentu zaczęli budować swoją przewagę. Dobrze blokujący zawodnicy Politechniki oraz świetnie atakujący Łaba nie pozwalali gościom na jakiekolwiek wyrównanie wyniku. Po dwóch asach serwisowych Boruca "inżynierowie" prowadzili już 22:16. "Wojskowym" nie pomogło już nawet wejście na boisko Klimasa i po ataku Łaby przegrali pierwszego seta 18:25.

Kolejna partia zaczęła się od efektownego bloku na Łabie. Ale i tym razem gospodarze szybko wzięli się do wypracowywania przewagi. Chociaż siatkarze Wawelu wygrali dwie długie i zacięte akcje, które zafundowali kibicom zawodnicy w początkowej części seta, dzięki czemu zdołali wyrównać stan spotkania na 4:4, to następne 5 punktów z rzędu padły łupem siatkarzy Politechniki. Gościom udało się jeszcze niemal odrobić stratę punktową, kiedy po ataku Księżnego tablica wyników pokazywała rezultat 18:17. Zawodnicy Politechniki kolejny raz zdołali uciec przeciwnikom a seta ostatecznie atakiem w siatkę i wynikiem 25:20 zakończył Księżny.

Trzeci set był najbardziej zacięty i jednocześnie najbardziej nierówny. Drużyny zdobywały w nim punkty seriami. Tym razem to podopieczni trenera Litwina zaczęli od mocnego uderzenia i po asie serwisowym Błońskiego prowadzili od początku 3:0. Po bloku na Klimasie gospodarze wyrównali na 4:4 ale pozwolili rywalom na zdobycie trzech kolejnych punktów i powolne budowanie przewagi. Po ataku z szóstej strefy Matyji, kiedy tablica wyników pokazywała 15:10 dla Wawelu trener Śrutowski poprosił o przerwę dla swoich zawodników, na której obudził w nich znowu wolę walki. Kiedy przy stanie 16:14 dla gości na zagrywkę wszedł rewelacyjnie spisujący się w tym meczu Łaba, jego drużyna zdobyła 6 punktów z rzędu. "Wojskowi" próbowali się jeszcze podnieść po tej nieszczęśliwej dla nich serii zdobywając kolejne 3 punkty, jednak na niewiele się to zdało, gdyż siatkarze Politechniki zachowali więcej nerwów na końcówkę tego meczu i ostatecznie, po zagrywce Kowalskiego piłka nie przeszła na stronę rywali i stało się jasnym, że trzy punkty zostaną na hali przy ulicy Kamiennej.

Po tym meczu wszyscy zawodnicy udali się na zasłużone urlopy świąteczne. Stary rok z lepszymi nastrojami mogą pożegnać zawodnicy krakowskiej Politechniki. Jednak muszą pamiętać, że ten nowy również rozpoczną od derbów. Tym razem zadanie będzie trudniejsze gdyż rozegrają oni mecz w Nowej Hucie z tamtejszą Wandą. Zawodnicy Wawelu natomiast będą mieli niewiele łatwiejsze zadanie, gdyż ich kolejnym rywalem będzie drużyna z Krosna.

KU AZS Politechnika Krakowska – WKS Wawel AGH Kraków 3:0
(25:18, 25:20, 25:22)