Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: AZS KSZO pokonał w Sosnowcu uczennnice SMS PZPS

I liga K: AZS KSZO pokonał w Sosnowcu uczennnice SMS PZPS

AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski odniósł cenne zwycięstwo w Sosnowcu, pokonując SMS PZPS I Sosnowiec 3:1. - Choć z wielu powodów bardzo obawialiśmy się meczu z SMS-em - przyznaje Władysław Mazur, kierownik zespołu.

Drużyna akademiczek powinna raczej udać do… lekarza, aniżeli na spotkanie ligowe. Przez cały tydzień nie trenowały z powodu przeziębienia Anna Związek i Agnieszka Seta, a Małgorzata Soja pojechała z silną gorączką. Mimo to wszystkie (Związek na antybiotykach) zagrały i miały duży wkład w zwycięstwo. – Tym większe uznanie dla wszystkich dziewczyn, bo rywalki miały wielką ochotę na wygraną – podkreślił trener Roman Murdza.

"Uczennice", mimo że zwykle dużo niżej notowane, zawsze były bowiem dla AZS-u KSZO niewygodnym przeciwnikiem. – Ostatni raz w Sosnowcu wygraliśmy 27 października 2007 r. I to także z problemami – 3:2 – przypomina kierownik ostrowczanek, Władysław Mazur. A ostatnie dwa spotkania – po tie-breaku – zakończyły się niespodziewanie dla miejscowych.

Swoim zwyczajem jednak ostrowczanki potrzebowały nieco dłuższej rozgrzewki, by odpowiednio wejść w spotkanie. Stąd podarowane rywalkom niemal bez walki pierwsze pięć piłek. Sytuację udało się jednak szybko opanować (8:8), a potem kontrolować seta do finału. Bez większej historii były dwie kolejne partie prowadzone pod dyktando jednej z drużyn, najciekawsza okazała się ta decydująca. Niewiele bowiem brakowało, żeby w Sosnowcu doszło do czwartej, kolejnej "pięciosetówki". Miejscowe (przy stanie 24:23 i 26:25) miały dwa setbole, których jednak nie potrafiły wykorzystać. Drugiej swojej szansy nie zmarnowały za to podopieczne Romana Murdzy.

SMS PZPS I Sosnowiec – AZS KSZO Ostrowiec 1:3
(23:25, 19:25, 25:21, 26:28)

AZS KSZO: Staniucha, Gawron, Związek, Seta, Kosiorowska, Król, Soja (libero) oraz Nadziałek, Brojek i Wyszomierska