Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Gliwicka Liga Siatkówki: Szybkie zwycięstwa w 8. kolejce

Gliwicka Liga Siatkówki: Szybkie zwycięstwa w 8. kolejce

W ósmej rundzie spotkań Gliwickiej Ligi Siatkówki trzykrotnie wygrywali gospodarze, a tylko raz punkty udało się wywieźć gościom. Jednakże wszystkie spotkania łączył jeden fakt - każde z nich zostało rozstrzygnięte po trzech setach rywalizacji.

Okupujący ostatnie miejsce Sygnał Gliwice mierzył się na własnym boisku z przedostatnią ekipą Archi-Spa. Drużynie z Gliwic udało się nareszcie przełamać złą passę sześciu meczy bez zwycięstwa i bez punktu, a mianowicie wygrali oni 3:0 ze swymi rywalami. Pierwszy set wygrany wyraźnie 25:18 był dla Sygnału dobrym prognostykiem na kolejne odsłony. W drugiej partii zespół Archi-Spa trochę poprawił swą grę, ale i tak było to za mało na gliwiczan, którzy zwyciężyli 25:20 i wygraną w dwóch setach zapewnili sobie już jedno „oczko" w tabeli. W ostatniej partii powtórzył się wynik z pierwszej odsłony i Sygnał wygrał 25:18, a w całym spotkaniu 3:0. Tym samym opuścił ostatnią lokatę, na którą spadł zespół Archi-Spa.

Sygnał Gliwice – Archi-Spa 3:0
(25:18, 25:20, 25:18)

W meczu na szczycie zmierzyły się ze sobą ekipy Gumisiów Pyskowice oraz Huty Łabędy. Już pierwszy set spotkania w Pyskowicach zwiastował wiele emocji w tym spotkaniu. Bardzo ostrożnie i równo grające ekipy doprowadziły do wyniku 25:25, a w końcówce lepsi okazali się przyjezdni, którzy wygrali 28:26. W drugiej odsłonie lepsi byli ponownie gracze z Łabęd, tym razem ograli gospodarzy 25:22. W trzeciej odsłonie Gumisie opadły z sił po walce w dwóch pierwszych setach i w trzecim bardzo wyraźnie ulegli rywalom – 16:25.

Gumisie Pyskowice – Huta Łabędy 0:3
(26:28, 22:25, 16:25)

W trzecim spotkaniu tej rundy naprzeciw siebie stanęły zespoły Sośnicy Gliwice i Kamieńca. Był to mecz, który obfitował w najmniejsze emocje. Od samego początku w spotkaniu dominował zespół gospodarzy, który bardzo pewnie wygrał 3:0. W pierwszej partii gospodarze wygrali 25:17, w drugim secie w jeszcze większym wymiarze – 25:16, a w ostatniej partii ponownie 25:17.

Sośnica Gliwice – Kamieniec 3:0
(25:17, 25:16, 25:17)

W ostatnim meczu niedawny lider tabeli SiKReT Gliwice udał się na mecz z SAPS-em Gliwice okupującym piątą lokatę w ligowej tabeli. Mecz zapowiadający się na dobre i równe widowisko był takim praktycznie tylko do połówek każdego z setów. W końcówkach zespół SiKReTu popełniał niewymuszone błędy, a zawodnicy SAPSu skrzętnie wykorzystywali każde potknięcie swych przeciwników. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:0, a jedynie w trzeciej partii przyjezdnym udało się osiągnąć granicę 20 „oczek".

SAPS Gliwice – GTSiK SiKReT Gliwice 3:0
(25:19, 25:20, 25:19)

Po ośmiu kolejkach liderem tabeli jest Huta Łabędy (17 punktów), która może jednak swoje prowadzenie stracić, ponieważ w poniedziałek zajmująca 3 miejsce drużyna Absolwentów ZST-I rozegra zaległe spotkanie z Archi-Spa. Na drugiej lokacie z 16 „oczkami" plasuje się ekipa Gumisiów Pyskowice. Na ostatnim miejscu w tabeli znajduje się zespół Kamieńca, który w ośmiu kolejkach zdobył jedynie jeden punkt.

źródło: gls.gliwice.prv.pl, inf. własna