Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Kontuzja Marty Wójcik jednak poważna

Kontuzja Marty Wójcik jednak poważna

fot. archiwum

Siatkarki Budowlanych pierwsze zwycięstwo w Lidze Mistrzyń, okupiły poważną kontuzją Marty Wójcik. Rozgrywająca łódzkiej drużyny prawdopodobnie zerwała więzadła krzyżowe, co oznacza, że w tym sezonie nie będzie mogła już wystąpić.

Pod koniec drugiego seta Marta Wójcik próbowała zablokować atak rywalki z Modranskiej Prostejov. Gdy lądowała z wyskoku, nie wytrzymało kolano. Na parkiet upadła z grymasem bólu i za chwilę pojechała na badania do szpitala. – Wygląda to bardzo źle, nawet na zerwanie więzadeł krzyżowych – mówił w Polsacie komentujący mecz Andrzej Niemczyk.

W klubie mieli nadzieję, że ten najgorszy dla sportowca scenariusz nie potwierdzi się. Niestety, środowe badania prof. Jarosława Fabisia nie pozostawiły złudzeń. Jeśli taki sam wynik da rezonans magnetyczny będzie to oznaczać, że rozgrywającą wkrótce czeka operacja, a potem długa, trwająca nawet pół roku rehabilitacja. W tym sezonie nie zobaczymy więc jej na boisku.

To drużynę Organiki stawia w bardzo trudnej sytuacji. W kadrze na pozycji rozgrywającej została tylko zmienniczka Wójcik, Marta Szymańska. W spotkaniu z mistrzem Czech 24-letnia była reprezentantka Polski kadetek i juniorek spisała się nadspodziewanie dobrze, ale czy na takim poziomie będzie w stanie grać przez cały sezon?źródło: Express Ilustrowany

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-12-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved