Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Magazyn Siatkarski: W Kędzierzynie wojna, sędziowie będą śledzeni

Magazyn Siatkarski: W Kędzierzynie wojna, sędziowie będą śledzeni

fot. archiwum

W Kędzierzynie kibice nie chcą trenera, prezes trenera chce, a nie chce kibiców. Przyczyna? Coraz gorsze wyniki drużyny w PlusLidze, mimo wielu nowych gwiazd z Zagumnym na czele. Rozgorzała ponownie dyskusja o powtórkach telewizyjnych i systemie "challenge".

Wiem to z doświadczenia, nastroje w Kędzierzynie są gęste. Nie każdy zawodnik przebrany w dres ZAKSY musi być wybitnym siatkarzem – mówi Wojciech Drzyzga, były trener Kędzierzyna, a teraz ekspert Sport.pl w Magazynie Siatkarskim Przemysława Iwańczyka. Za krytykę trenera prezes ZAKSY chce zabrać kibicom autokar. Razem ze swoimi zawodnikami grzmi również na sędziów, którzy podjęli w ostatnim meczu kilka kontrowersyjnych decyzji.

Jeśli Paweł Zagumny, który powiedział, że sędziowie okradli go z punktów, obejrzy jeszcze raz mecz, zmieni zdanie. A prezes Kazimierz Pietrzyk kiedyś pęknie, bo nie wytrzyma ciśnienia – twierdzi Wojciech Drzyzga. Po kolejnych sędziowskich kontrowersjach, znów rozgorzała dyskusja o systemie powtórek, który pozwoli analizować arbitrom trudne sytuacje. Prezes Jastrzębskiego Węgla, Zdzisław Grodecki, rozesłał list, by kluby złożyły się na ten sprzęt. Pisemnej odpowiedzi nie dostał na razie od nikogo. – Nie chcę się mścić za swoje krzywdy. Siatkówka zasługuje na taką pomoc. Sędziom należy również przypiąć mikrofony – uważa Grodecki. – Jesteśmy za pomocą sędziom, ale są problemy techniczne. Droga do tego, by wspomagać się dodatkowym sprzętem, jest daleka. Testujemy go, chciałbym, żeby taki system zintergrowany był z platformą Ipla, na której można by zobaczyć mecze nie transmitowane przez naszą stację – mówi Marian Kmita, szef sportu w Polsacie.

W Kędzierzynie wojna, sędziowie będą śledzeniźródło: sport.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved