Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Finlandia bez Mauro Berruto

Finlandia bez Mauro Berruto

fot. archiwum

Po prawie sześciu latach pracy z reprezentacją Finlandii Mauro Berruto postanowił zakończyć pewien etap w swojej karierze. W liście do sympatyków siatkówki na dalekiej Północy podkreśla, że przez ten okres przeżył niezapomniane chwile, które na długo zapamięta.

Mauro Berruto rozpoczął współpracę z reprezentacją Finlandii w 2005 roku i był jej trenerem przez sześć kolejnych sezonów. W tym czasie jego podopieczni dwukrotnie zagrali na mistrzostwach Europy (2007, 2009), pięciokrotnie zaprezentowali się w Lidze Światowej (2006-2010) oraz zanotowali jeden występ w Lidze Europejskiej (2005). W 2007 roku Finowie zajęli czwarte miejsce na wspomnianych mistrzostwach starego kontynentu, a sam Berruto wybrany został Trenerem Roku.

W Fińskim Związku Piłki Siatkowej wszyscy zgodnie podkreślają, że okres, w którym męska reprezentacja prowadzona była przez Berruto był najlepszym w historii. Dzięki swojemu zaangażowaniu i profesjonalizmowi włoski szkoleniowiec wprowadził fińską siatkówkę na zupełnie nowy poziom.

W swoim liście do kibiców trener Berruto podkreśla, że przez sześć lat spędzonych na ciągłych podróżach poznał wiele wspaniałych osób – siatkarzy, dziennikarzy i przede wszystkim miłośników siatkówki. Podejmując pracę w Finlandii niewiele wiedział o kraju, w którym dane będzie mu spędzić tak długi okres. Jak sam przyznaje, Kuortane stało się dla niego drugim domem. To właśnie tam wraz ze swoją reprezentacją przygotowywał się do kolejnych sezonów i występów na arenie międzynarodowej. W sierpniu tego roku zorganizował dwa obozy dla młodych talentów, z których był niezwykle zadowolony. Berruto jasno mówi, że zakończona współpraca z kadrą nie oznacza dla niego końca osobistej przygody z Suomi. Na koniec włoski szkoleniowiec przypomina wszystkim zawodnikom, aby byli gotowi podążać za marzeniami oraz walczyć i ciężko pracować, by móc je zrealizować.Nieoficjalnie mówi się, że Mauro Berruto może przejąć kadrę narodową Włoch. Nie jest to jednak informacja potwierdzona.

źródło: lentopalloliitto.fi, przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved