Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Wygrana Sudetów Kamienna Góra

II liga M: Wygrana Sudetów Kamienna Góra

Na rozpoczęcie drugiej rundy siatkarskiego sezonu Sudety zmierzyły się z Górnikiem Siemianowice Śląskie. Kamiennogórzanie byli faworytem tego pojedynku i nie zawiedli - pokonali gości 3:1. Tylko w pierwszym secie lepsi byli przyjezdni.

Mecz rozpoczął się od udanego ataku Krzysztofa Kurpiela. Po chwili Damian Botwina zaatakował w aut i było 1:1. Set był bardzo wyrównany, wynik cały czas oscylował wokół remisu. Po stronie gości nie do zatrzymania był Adam Świerczyna, w Sudetach punktowali Daniel Gądek i Ernest Matejko. Piękny punkt dla gości zdobył atakując z przechodzącej Emil Siewiorek (11:12), dla gospodarzy efektownie grał środkiem Paweł Kwapisiewicz (18:18). Niestety, kamiennogórzanie nie radzili sobie w przyjęciu i w końcówce seta stracili cztery oczka (19:23), których nie udało im się odrobić. W polu zagrywki Bartosza Jerzyka zmienił Mateusz Majka (22:24), jednak to goście okazali się lepsi i zdobyli 25. punkt po ataku Alberta Semeniuka (23:25).

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia Sudetów po bloku Kwapisiewicza i Gądka na Rafale Mikołajczyku i dwóch atakach Gądka (3:0). W wyjściowym składzie w tym secie Tomasz Górski zmienił D. Botwinę. Mocnym atakiem punkt dla Górnika zdobył Semeniuk (4:2), ale po stronie gospodarzy grą dyrygował Gądek, który bez trudu przebijał się przez blok przeciwnika, a nawet zaserwował asa (8:5). Straty gości starał się odrabiać Semeniuk, jednak część jego ataków trafiała na blok Sudetów (11:8). W tej części seta punkty dla swojej drużyny zdobywał Świerczyna (17:15). Wkrótce kamiennogórzanie wzięli się za powiększanie przewagi, na 20:16 zaserwował Górski, Jerzyk kiwając z drugiej piłki zdobył 22. punkt (22:17), a seta zakończył udany blok kamiennogórzan na Siewiorku (25:19).

Na początku trzeciego seta lepiej radzili sobie goście – szwankowało przyjecie Sudetów i Górnik szybko odskoczył na 5 punktów (0:5, 2:7). Kamiennogórzanie zaczęli jednak odrabiać stracone punkty: Gądek atakował bez respektu, a dodatkową pomoc zaoferował im Świerczyna grając w siatkę (5:7). Kolejnego asa zaserwował Górski, błędy zaczęli popełniać goście i na tablicy pojawił się remis 12:12. Gra wyrównała się, obie strony popełniały błędy, ale obie wykonywały też udane akcje. Świerczyna obił ręce Matejki (15:15), po chwili Jerzyk blokował Semeniuka (19:18), którego wkrótce zmienił Michał Kocyłowski. Dwa oczka atakiem dodał gospodarzom Kurpiel (21:20), a w ciekawej końcówce atak Świerczyny zablokował Kwapisiewicz (25:23).

Czwartego, ostatniego seta Sudety rozpoczęły od asa serwisowego Jerzyka. Początek partii był dość wyrównany – na atak Semeniuka odpowiadał Gądek (2:2), po kilku chwilach Jan Bauer kiwał z drugiej piłki, a w odpowiedzi Kurpiel uderzył w narożnik boiska (10:8). Przewaga gospodarzy zaczęła rosnąć, goście mylili się w polu zagrywki (13:9) i atakowali w aut. Po ataku Gądka z drugiej linii kamiennogórzanie mieli już sześć oczek więcej niż przeciwnik (20:14), tylko Semeniuk próbował odrabiać straty (21:16). Po chwili znów został zmieniony przez Kocyłowskiego, wtedy to Matejko popełnił błąd dotknięcia siatki (24:18). W kolejnej akcji Gądek obił blok Świerczyny i Jarosława Jasińskiego i zakończył spotkanie wynikiem 25:18.

Daniel Gądek został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.

MKS Sudety Kamienna Góra – VC Górnik Siemianowice Śląskie 3:1
(23:25, 25:19, 25:23, 25:18)

Sudety: Kurpiel, Kwapisiewicz, Gądek, D. Botwina, Jerzyk, Matejko, T. Botwina (libero) oraz Majka, Górski, Bobek, Gogola i Urbanek
Górnik: Świerczyna, Bauer, Siewiorek, Jasiński, Semeniuk, Mikołajczyk, Chudzik (libero) oraz Tyl, Kocyłowski, Mędrzyk i Schmidt