Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Camper udanie zakończył rok

II liga M: Camper udanie zakończył rok

W efektownym stylu zakończyli 2010 rok siatkarze Campera Wyszków. Zrewanżowali się oni zawodnikom AZS UW za porażkę na początku II ligi. Przed własną publicznością rozbili siatkarzy ze stolicy 3:0 i dzięki tej wygranej awansowali w tabeli.

Wynik spotkania otworzyli przyjezdni, skutecznym atakiem ze skrzydła. Premierowa odsłona pełna była zmiennej gry, zespoły przeplatały dobre zagrania złymi. Camper wysunął się na przewagę kiedy to zablokowany został przyjmujący gości Sebastian Kołodziejczyk. Po tej akcji gospodarze objęli dwu punktowe prowadzenie 9:7. Następnie toczyła się walka punkt za punkt, po dwóch dobrych atakach Pytlarza podopieczni Edwarda Skorka wyszli na prowadzenie 13:11. Wtedy o czas poprosił szkoleniowiec Campera Piotr Szulc. Sygnał do odrabiania dał Maciej Alancewicz skutecznym atakiem z lewego skrzydła. A po ataku w aut gości z Warszawy na tablicy widniał remis po 14. Gdy w pole serwisowe powędrował Piotr Świerżewski, sprawił nie lada kłopot przyjmującym Uniwersytetu Warszawskiego. Seria punktowych zagrywek dała pewne prowadzenie miejscowym, goście nie potrafili przyjąć szybującej zagrywki środkowego Campera. Dzięki Świerżewskiemu gospodarze prowadzili 20:15, a siatkarze AZS-u do końca seta nie radzili sobie dobrze w przyjęciu. Wykorzystał to Dominik Zalewski, który potężną zagrywką zakończył premierową odsłonę, 25:17 dla Campera.

Drugiego seta lepiej rozpoczęli goście po sprytnej kiwce Michała Drabkowskiego prowadzili 8:5 i kontynuowali serię, czym zmusili Piotra Szulca do wzięcia przerwy na żądanie przy stanie 10:6 dla UW. Po czasie zablokowany został Zalewski, trener wyszkowian dokonał zmiany na pozycji rozgrywającego w miejsce Rafała Sędka pojawił się Robert Kiwior. Roszada na rozegraniu przyniosła uspokojenie gry i oczekiwany rezultat. Po ataku Zalewskiego na tablicy widniał remis 12:12. A wprowadzony nie tak dawno na plac gry Kiwior posłał asa i wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie 13:12. W następnych akcjach ton grze w zespole z Wyszkowa nadawali Alancewicz oraz Zalewski. Końcówka stała pod znakiem chaotycznej gry obydwu ekip. Camper stracił prowadzenie. Po ataku w aut Główczyńskiego był remis 22:22, Piotr Szulc nie czekał długo i na boisko w miejsce Daniela Lenca pojawił się Przemysław Gniewek. W kolejnej akcji swój błąd naprawił Maciej Główczyński i było 23:22. Końcówka partii była bardzo ciekawa i wyrównana, kibice zgromadzeni na trybunach zobaczyli kilka ciekawych wymian. Ostatecznie górą okazali się gospodarze, 27:25.

Trzeci set należał już do Campera, tylko na początku ekipa AZS UW stawiła opór. Potem dobrze blokiem zagrali wyszkowianie, o czas poprosił Skorek. Siatkarze ze stolicy musieli skapitulować, kiedy na zagrywce pojawił się kapitan Campera Robert Kiwior. Okazał się bezlitosny dla stołecznych przyjmujących, "rozstrzelał" ekipę UW, kończąc serię swoich zagrywek przy stanie 16:11 dla gospodarzy. Kompletnie rozbici siatkarze AZS-u nie potrafili otrząsnąć się z letargu, skutecznie atakował Lenc przy stanie 20:12. Później rozgrywający Campera przesunął grę na środek siatki, skutecznie zbijali Główczyński i Świerżewski. Piłkę meczową asem serwisowym zdobył Sędek, a mecz zakończył Gniewek. Set numer trzy, 25:16 dla Campera i cały mecz 3:0 dla gospodarzy.

Siatkarze Campera udanie zakończyli rok. Wykorzystali wszystkie słabości przyjezdnych. Goście z Warszawy usiłowali nawiązać walkę, jednak ekipa Szulca dziś była poza zasięgiem. Był to udany rewanż za porażkę z 1. kolejki, kiedy to w Warszawie Camper poległ 0:3. Niestety podopieczni Edwarda Skorka nie mogą odnaleźć formy z początku sezonu kiedy to przewodzili grupie trzeciej II ligi.

Camper Wyszków- AZS UW 3:0
(25:17, 27:25, 25:16)

Camper: Sędek, Główczyński, Świerżewski, Alancewicz. Zalewski, Lenc, Knasiecki(libero) oraz Kiwior, Gniewek, Kruk.

AZS UW: Drabkowski, Bajerek, Falkowski, Kołodziejczyk, Pytlarz, Tomaszkiewicz, Michalak(libero)