Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Zwycięstwo Płomienia Sosnowiec

II liga K: Zwycięstwo Płomienia Sosnowiec

fot. archiwum

W pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej rozgrywek II ligi, grupy 2, siatkarki WSH Płomień Cabo Steel Sosnowiec pokonały na własnym parkiecie MCKiS Jaworzno 3:1. Sosnowiczanki awansowały na drugie miejsce w tabeli.

Sosnowiczanki zaprezentowały się z dobrej strony. Zwycięskie sety rozstrzygały w przekonywujący sposób, nie pozwalając rywalkom na zbyt wiele. Jedynie druga partia różniła się od pozostałych. Wygrały ją jaworznianki, jednak w końcowym rozrachunku nie miało to większego znaczenia. – To jest dla nas cenne zwycięstwo. Rywalki oceniam wysoko i moim zdaniem ich aktualna pozycja w tabeli nie jest adekwatna do umiejętności – powiedział po spotkaniu Piotr Augustyn, trener Płomienia. – Zagraliśmy dobre spotkanie. Mieliśmy słabsze momenty, ale różnicę pomiędzy drużynami było widać szczególnie, gdy nasze przyjęcie było dobre. Dzisiaj nie mogę mieć wielkich zastrzeżeń do tego elementu, poza tym wykorzystaliśmy lepsze warunki fizyczne. Ostatnio pracowaliśmy przede wszystkim nad blokiem i obroną. Cieszę się, że efekty były dzisiaj widoczne – ocenił Augustyn.

Dzięki zdobytym trzem punktom, sosnowiecka drużyna awansowała w tabeli na 2. miejsce, jednak sytuacja ta może ulec zmianie już jutro. Wszystko zależy od rozstrzygnięcia w spotkaniu pomiędzy Sokołem 43 Katowice, a Częstochowianką. Zwycięstwo tej pierwszej drużyny, pozwoli im „przeskoczyć" sosnowiczanki.

WSH Płomień Cabo Steel Sosnowiec – MCKiS Jaworzno 3:1
(25:16, 22:25, 25:19, 25:16)Zobacz również:
Wyniki 12. kolejki i tabela gr. 2 II ligi siatkarek

źródło: sosnowiec.info.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-12-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved