Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Udany rewanż siatkarek z Ostrowca Świętokrzyskiego

I liga K: Udany rewanż siatkarek z Ostrowca Świętokrzyskiego

W pierwszym meczu rundy rewanżowej, a zarazem ostatnim ligowym spotkaniu w tym roku przed własną publicznością, siatkarki AZS WSBiP KSZO udanie zrewanżowały się akademiczkom z Gliwic za porażkę na inaugurację sezonu.

Ostrowczanki bez większych problemów ograły KŚ AZS Politechniki Śląskiej w trzech setach.

Chcieliśmy bardzo wygrać ten mecz. Po pierwsze dlatego, że kończymy rok przed własną publicznością i chcieliśmy, by przed świętami było miło. Po drugie dlatego, że czuliśmy niedosyt po poprzednim meczu w Murowanej Goślinie, gdzie powinniśmy wygrać co najmniej dwa sety. Nie szukałem kombinacji. W drugim secie prowadziliśmy 13:7 i nagle zrobiła się nerwówka i do 20:20 szliśmy punkt za punkt, odskakując dopiero w końcówce. To jest taka drużyna, która jest nieobliczalna, dlatego nie robiłem korekt w składzie, chciałem ten mecz wygrać spokojnie i szybko. Cieszymy się z tego zwycięstwa.

Uważam, że Natalia Staniucha słusznie została wybrana najlepszą zawodniczką meczu. Bardzo fajnie rozgrywała, dużo było piłek na pojedynczym bloku, wiele punktów zdobyła z kiwek, wreszcie grała trudną zagrywką. Uważam, że w tym meczu ten tytuł należałby się również Ance Związek, Agnieszka Seta w miarę poprawnie zagrała. Cały zespół muszę pochwalić, mimo że gra nie była na najwyższym poziomie, ale najważniejsze były punkty. Ubolewam nad tym, że czasami jak nas przeciwnik dopada, to tracimy kilka punktów z rzędu. Nad tym cały czas pracujemy, ale pewnych rzeczy tak szybko się nie wyeliminuje. Zaczekajmy, dla mnie najbardziej liczą się play-offy. W styczniu powinna już wrócić Mirka Kijakova. Chciałbym zająć po rundzie zasadniczej miejsce w wyższej części tabeli, by zacząć play-offy z lepszej pozycji – dodał trener AZS WSBiP KSZO, Roman Murdza.

Najlepszą zawodniczką meczu wybrano rozgrywającą ostrowieckiego zespołu Natalię Staniuchę.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0
(25:16, 25:20, 25:18)

AZS WSBiP KSZO: Staniucha, Gawron, Król, Kosiorowska, Seta, Związek, Soja (libero)