Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > W Piaście Szczecin zmiana trenera

W Piaście Szczecin zmiana trenera

fot. archiwum

Dotychczasowy pierwszy szkoleniowiec Piasta Szczecin - Tomasz Kławsiuć podał się wczoraj do dymisji. Na tym stanowisku zastąpi go znana w Szczecinie trenerka Danuta Ciesińska, która w ostatnich latach zajmowała się głównie szkoleniem młodzieży.

O swojej decyzji poinformowałem wczoraj zarówno zarząd jak i zawodniczki tuż po treningu – powiedział Kławsiuć. – Uprzedzając wszelkie domysły, muszę powiedzieć, że moja praca z drużyną układała się dobrze i żadnych konfliktów z zawodniczkami nie było – tyle powiedział o powodach swojego odejścia. Tomasz Kławsiuć w dalszym ciągu będzie jednak współpracował z klubem, bo wciąż pracuje z młodymi adeptkami siatkówki w UKS 18, a właśnie stąd w pierwszym zespole jest kilka zawodniczek młodego pokolenia. Co były już trener Piasta sądzi o możliwościach zespołu i celach, jakie może osiągnąć w rundzie rewanżowej już bez niego? – Drużyna poczyniła w ostatnim czasie spore postępy. Grałem już ze wszystkimi rywalami, mam więc ogląd na całą ligę i muszę stwierdzić, że nasz zespół nie powinien mieć żadnych problemów ze spokojnym utrzymaniem, a może powalczy jeszcze o coś więcej, czego życzę nowemu sztabowi szkoleniowemu – zakończył Kławsiuć.

Przed Danutą Ciesińską kilka spokojniejszych dni, bo Piast w ten weekend nie gra. Najbliższy i zarazem ostatni w tym roku mecz drużyna rozegra 18-go grudnia we własnej hali z Czarnymi Słupsk.

Przypomnijmy, że Tomasz Kławsiuć został trenerem Piasta w lipcu tego roku, po tym jak stworzono struktury nowego klubu SSPS-u i zadecydowano o jego starcie na parkietach drugiej ligi. Wcześniej szkoleniowiec pracował u boku Marka Mierzwińskiego na stanowisku drugiego trenera w pierwszoligowym Piaście a od kilku lat zajmuje się głównie szkoleniem młodych siatkarek w Uczniowskim Klubie Sportowym Osiemnastka.źródło: ligowiec.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-12-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved