Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > PZPS ma bacik na Matlaka

PZPS ma bacik na Matlaka

fot. archiwum

Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej postanowił zostawić Jerzego Matlaka na stanowisku trenera polskich siatkarek. Do umowy dopisany zostanie jednak aneks, który będzie zawierał nowe warunki  współpracy dla obu stron.

Prezes PZPS, Mirosław Przedpełski podkreślił, że wyniki osiągane przez trenera Matlaka, nie były złe. – Wyniki, jakie osiągnął Jerzy Matlak przez dwa lata pracy z kadrą były dobre, choć nie do końca nas zadowalały. Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej uznał, że pozostawienie trenera na stanowisku to obecnie najlepsze rozwiązanie – powiedział Przeglądowi Sportowemu, sternik PZPS.

Do obecnego kontraktu polskiego szkoleniowca ma zostać dołączony aneks, regulujący pracę Matlaka w najbliższym okresie. – Chcemy, by poprawiła się współpraca selekcjonera z klubami, by Matlak jeździł na ligowe mecze i rozmawiał z trenerami. Zawodniczki w klubach muszą być prowadzone pod kątem reprezentacji. Nie może być takich sytuacji, że np. Joanna Kaczor w Muszynie gra na innej pozycji niż w kadrze. Chcemy, by co miesiąc powstawały raporty z pracy kadry – tłumaczy Przedpełski. Osobą, która ma ściśle współpracować z trenerem jest szef szkolenia Włodzimierz Sadalski.

Dodatek do umowy nie zmieni warunków finansowych. Jaki jest zatem jego cel? – Musimy mieć na trenera jakiś bacik. Rozstaniemy się, jeśli praca nie będzie zadowalająca – dodał Mirosław Przedpełski.* Cały artykuł Kamila Drąga w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-12-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved