Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Olsztynianie w końcu wygrają?

Olsztynianie w końcu wygrają?

Sześć ligowych kolejek czekają kibice AZS-u Olsztyn na wygraną swojej drużyny. Najbliższą okazją do przerwania tej złej passy będzie spotkanie z bydgoską Delectą, z którą olsztynianie w tym sezonie już doznali porażki.

Problemy ze zdobywaniem punktów przez zawodników z Olsztyna rozpoczęły się od spotkania w Warszawie, kiedy to miejscowa Politechnika ograła rywali z Warmii i Mazur w trzech setach. Od tego czasu akademicy przegrali pięć kolejnych spotkań, w których zdobyli zaledwie jeden punkt. Efektem takiej postawy siatkarzy było zwolnienie Mariusza Sordyla, których zastąpił  Gheorge Cretu. Dwa mecze pod wodzą trenera z Rumunii zakończyły się porażkami, a okazją do pierwszego zwycięstwa, z nowym szkoleniowcem na ławce trenerskiej, będzie sobotni mecz z bydgoszczanami.

Zawodnicy Waldemara Wspaniałego, aby realnie myśleć o zajęciu szóstego miejsca muszą wygrać z gospodarzami sobotniego pojedynku i to najlepiej za trzy punkty. Zwycięstwo i strata punktów Politechniki lub Jastrzębskiego przybliżyłaby Delectę do upragnionego celu. Pomimo tego, że olsztynianie nie mają już praktycznie szans na grę w szóstce, łatwych warunków Delekcie na pewno nie postawią. Niesieni dopingiem własnej publiczności będą chcieli pokrzyżować plany bydgoszczanom.

Spotkanie w pierwszej fazie rundy zasadniczej wygrali podopieczni trenera Wspaniałego w stosunku 3:0. Wynik jednak nie do końca oddaje przebieg tego meczu, gdyż pojedynek był bardzo zacięty. Drugi i trzeci set spotkania grany był na przewagi i dopiero w końcówkach bydgoszczanom udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Poszczególne partie kończyły się rezultatami 25:20, 31:29 oraz 30:28.

W ostatnim meczu z Fartem w szeregach bydgoszczan nie mógł wystąpić chory Wojciech Jurkiewicz. Był to nie lada problem dla Waldemara Wspaniałego, gdyż jego miejsce zająć musiał Michał Cerven, a to kolidowało z liczbą obcokrajowców na boisku. Efektem tego było odesłanie nominalnie pierwszego rozgrywającego, Michała Masnego na ławkę rezerwowych. Najprawdopodobniej w spotkaniu z AZS-em trener bydgoszczan nie będzie miał już takiego problemu, gdyż Jurkiewicz kłopoty zdrowotne ma za sobą.

Sobotnie spotkanie będzie ogromnie ważne dla obu drużyn, lecz z dwóch różnych powodów. Bydgoszczanie muszą zwyciężyć, aby nie oddaliło się marzenie o grze w szóstce, a wygrana olsztynian na pewno poprawiłaby ich morale i dała motywację do dalszej pracy. O tym, kto po meczu będzie bardziej zadowolony dowiemy się w sobotni wieczór. Początek spotkania o godz. 17.