Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Jorgen Trommel: Skra jest na dobrej drodze do wygrania LM

Jorgen Trommel: Skra jest na dobrej drodze do wygrania LM

fot. archiwum

Skra Bełchatów, to jedna z najlepszych drużyn Starego Kontynentu. Od kilku lat zawsze jest w europejskiej czołówce. Obecnie Skra gra chyba jeszcze lepiej i jest na dobrej drodze do zdobycia Pucharu - powiedział przyjmujący VfB Friedrichshafen Jeroen Trommel.

Od początku sezonu grasz w niemieckim Friedrichshafen, dlaczego zdecydowałeś się na zamianę klubu z tureckiego na niemiecki?

Jeroen Trommel: – Przede wszystkim jestem bliżej domu. To było dla mnie bardzo ważne, bo moja żona była w ciąży, teraz już cieszymy się z bycia rodzicami i mamy do siebie znacznie bliżej. Żona nie chciała opuszczać domu, nie brała pod uwagę, że mogłaby urodzić poza Holandią. Gdy otrzymałem propozycję z Friedrichshafen bardzo się ucieszyłem, że taki dobry klub jest zainteresowany moją osobą. Długo się nie zastanawiałem, bo szczerze mówiąc miałem już nieco dość Turcji. W Stambule czułem się dobrze, ale z odwiedzaniem domu było bardzo ciężko, ani ja nie mogłem skoczyć do Holandii, ani moi znajomi mnie odwiedzać za często. Brakowało mi też cięższych treningów na co dzień i chciałem pograć w Lidze Mistrzów. Przejście do Friedrichshafen dawało mi tę szansę, a także możliwość rywalizacji na arenie europejskiej. Jestem teraz bliżej domu, czasem nawet na weekend rodzina i przyjaciele mogą do mnie przyjechać, to niezwykle ważne. Poza tym, to bardzo solidny klub, o bardzo dobrej organizacji. Wszystko jest tu zapięte na ostatni guzik, zespół ma wielu fanów i sporo sukcesów na koncie.

Jak oceniasz Skrę Bełchatów?– To jedna z najlepszych europejskich drużyn. Od kilku lat zawsze jest w czwórce Ligi Mistrzów, albo niewiele im do tej czwórki brakuje. W tym sezonie Skra gra chyba jeszcze lepiej i jest na dobrej drodze do zdobycia Pucharu. Z pewnością należy do czołówki europejskich zespołów i trzeba się z nimi liczyć. Sam fakt, że od sześciu lat jest to mistrz Polski, a z roku na rok wasza liga jest coraz mocniejsza, świadczy o sile zespołu. Dwie ważne wygrane na własnym boisku z Trento i z nami po 3:0 stawia Skrę w dobrej sytuacji. Mam nadzieję, że w rewanżowym spotkaniu już w niedzielę mój zespół powalczy. Ja cały czas wierzę, że uda nam się awansować do kolejnej rundy, musimy wygrać wszystkie mecze, które nam zostały. Nie będzie to łatwa sprawa, ale na chwilę obecną – nie niemożliwa. Poza tym lepiej nam wychodzą spotkania u siebie, na to liczymy także w rewanżu ze Skrą.

Więcej w serwisie Plusliga.pl
Autor wywiadu: Katarzyna Gotowiec

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-12-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved