Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > II runda Challenge Cup i 1/16 finału Pucharu CEV siatkarek

II runda Challenge Cup i 1/16 finału Pucharu CEV siatkarek

Rywalizacja żeńskich drużyn w europejskich pucharach nie spotyka się z tak szerokim zainteresowaniem kibiców jak u panów. A szkoda, bo chociaż mamy w Pucharze CEV tylko dwóch przedstawicieli, inne mecze również wyglądają ciekawie.

W pierwszych spotkaniach 1/16 finału Pucharu CEV polskie zespoły grały ze zmiennym szczęściem Grający we własnej hali Centrostal Bydgoszcz przegrał 1:3 z Dinamem Krasnodar, natomiast MKS Dąbrowa Górnicza pokonał w Brnie Kralove Pole również 3:1. Dąbrowianki mają doskonałą pozycję wyjściową przed rewanżem i są o krok od awansu do kolejnej rundy.

W pozostałych meczach nie było raczej niespodzianek. Na uwagę zasługuje rywalizacja zespołów, które w poprzednim sezonie grały w Pucharze Challenge. W pierwszym spotkaniu belgijski Asterix Kieldrecht przegrał we własnej hali 0:3 z Dresdener SC. Cenne zwycięstwo we Włoszech z Robur Tiboni Urbino odniosły siatkarki Urałoczki Jekaterinburg. Kompletne fiasko poniosły przeżywające kryzys finansowy drużyny greckie – Panathinaikos wycofał się z rywalizacji z Jedinstvo Brcko, a Olympiakos Pireus przegrał 0:3 we własnej hali z Galatasaray Stambuł. Emocji nie brakowało w Bacau, gdzie rumuńska Stiinta przegrała po tie-breaku z Rote Raben Vilsbiburg oraz w holenderskim Weert, gdzie miejscowy zespół przegrał w pięciu setach ze szwajcarskim Sagres Neuchatel Universite. W meczu drużyn, z którymi może zagrać zespół z Dąbrowy Górniczej Tomis Constanta pokonał 3:1 we własnej hali Anorthosis Famagusta.

Świetną postawą w pierwszych meczach II rundy Challenge Cup wykazały się zespoły z Azerbejdżanu. Igtisadchi Baku rozgromiło w trzech setach austriacki Sparkasse Klagenfurt pozwalając rywalkom w drugim secie na zdobycie… zaledwie 4 punktów. Równie wysoko Azerrail Baku pokonał grecki AO Markopoulo Revoil i tylko Lokomotiv Baku przegrał swoje spotkanie. 2:3 z Omiczką Omsk na wyjeździe wstydu jednak nie przynosi i pozwala mieć nadzieję na odrobienie strat w spotkaniu rewanżowym. Dwa tie-breaki oglądali kibice na Cyprze. AEL Limassol przegrał w pięciu setach z CSKA Sofia, z kolei Apollon Limassol pokonał 3:2 serbskie Dinamo Azotara Pancevo. Mecze rewanżowe już w przyszłym tygodniu.