Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Andrzej Kaczmarek po raz kolejny w Stali

I liga M: Andrzej Kaczmarek po raz kolejny w Stali

fot. archiwum

Na trenerskiej ławce Stali AZS PWSZ Nysa tym razem jako drugi trener zasiadł Andrzej Kaczmarek.Tym razem wystąpił w roli drugiego trenera i od razu przyniósł szczęście swoim podopiecznym, gdyż Stal wygrała w Bielsku-Białej 3:2.

Andrzej Kaczmarek po raz kolejny powrócił do drużyny Stali. w ubiegłym sezonie razem z Dariuszem Ratajczakiem zastąpił na stanowisku Romana Palacza. Trener Kaczmarek zapewnił utrzymanie nysanom bez konieczności gry w fazie play-out. Andrzej Kaczmarek związany jest z Nysą od blisko 47 lat Najpierw grał w klubie jako siatkarz, a po odejściu ówczesnego szkoleniowca Zygmunta Krzyżanowskiego w 1967 roku został trenerem i prowadził nyski zespół, z niewielką przerwą, przez ponad 30 lat, aż do 1999 roku. W tym czasie drużyna trzykrotnie awansowała do najwyższej klasy rozgrywkowej, dwa razy spadła, czterokrotnie stawała także na podium mistrzostw kraju (dwa srebrne i dwa brązowe medale), a w sezonie 1995/96 wywalczyła Puchar Polski.

Zapytany o powrót do klubu z Nysy odpowiedział: – Zarząd klubu poprosił mnie o to. Chcieli bardzo, żebym pomógł temu zespołowi w tych nadchodzących, trudnych meczach, miał nad tym pieczę. Oczywiście, każdy pojedynek do końca sezonu będzie ciężki, ale te najbliższe szczególnie.

 źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-12-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved