Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Artur Augustyn: Pokonam raka

Artur Augustyn: Pokonam raka

fot. archiwum

Artur Augustyn nie tak dawno dowiedział się, że jest chory na raka. Okazało się jednak, że mistrz świata juniorów z 2003 roku dzięki chemioterapii ma szansę wygrać z tą chorobą. - Mam nadzieję, że wygram z tą chorobą i zagram z moją drużyną w play-off.

Wszystko zaczęło się około trzech tygodni temu, wówczas zacząłem odczuwać ból pod brzuchem i musiałem udać się na badania lekarskie, po których skierowano mnie na operacje. Cała operacja odbyła się tydzień temu i wtedy zrobiono mi też tomograf komputerowy, natomiast wczoraj dowiedziałem się, że mam raka i muszę przejść chemioterapię (zawodnik rozpocznie ją 27 grudnia br.) – mówi Artur Augustyn.

Wielu zawodników, z którymi Artur Augustyn występował w jednym zespole mówiło, że Artur jest typem człowieka, który nigdy się nie podda i będzie walczył do samego końca, podobnie jest z również z tą chorobą. – Na pewno się nie poddam i będę walczył do samego końca. Lekarze dają mi 90%, że powrócę na boisko. Celem do którego zmierzam, to jest zagranie w tym sezonie w play-off z moją drużyną. Myślę, że jest to możliwe, ponieważ powiedziałem sobie, że nie podam ręki tej chorobie. Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim znajomym, kolegom z drużyny oraz kibicom za wsparcie, które w tak trudnych chwilach było mi bardzo potrzebne – kontynuuje zawodnik.

Przypomnijmy, że drużyna Artura Augustyna obecnie zajmuje 9. miejsce w rozgrywkach niemieckiej Bundesligi. Polak nie zagrał już w dwóch spotkaniach ligowych. Mimo to cały czas jest z drużyną i pomaga jej w taki sposób jaki może. – Pomagam klubowi teraz w taki sposób jaki potrafię, wspieram zawodników, jeżdżę na mecze oraz pomagam zespołowi moja osobą na treningach. Nawet dzień po operacji pojawiłem się na meczu, by kolegów podnieść na duchu. Można powiedzieć, że jestem tak zwanym drugim trenerem, będę jeździł na mecze i siedział na ławce – opowiada Augustyn. Polak apeluje do wszystkich chorych na tą chorobę, aby się nie poddawali, ponieważ 60% wyleczenia tej choroby to nie poddawanie się i ciągła walka i nadzieja. – Wszystkich kibiców z Polski również pozdrawiam i liczę, że wkrótce zobaczymy się nawet na parkietach PlusLigi – zakończył 27-letni zawodnik.źródło: arturaugustyn.ubf.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-12-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved